Już dziś o godz. 18:00 rozstrzygnięta zostanie VI edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego, którego współorganizatorem jest Uniwersytecki Ośrodek Transfer Technologii UW. Konkurs organizowany jest z myślą o absolwentach, studentach, doktorantach oraz pracownikach UW, którzy wcielili się w rolę przedsiębiorców-innowatorów kształtujących rynek pracy, realizujących swoje twórcze pomysły.
Woda jest jednym z kluczowych zasobów naturalnych. Nie tylko z punktu widzenia życia biologicznego, ale także rolnictwa, przemysłu i energetyki czy chociażby turystyki. Ze względu na niedawne zmiany prawne, gospodarka ściekowa staje się ważnym wyzwaniem dla samorządowców na terenach wiejskich.
Udostępniamy oficjalny formularz do zgłaszania przedmiotów własności intelektualnej wytworzonych przy udziale lub współudziale Twórców z Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród zgłaszanych rezultatów mogą znajdować się m.in. wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe oraz know-how. Przygotowując ten formularz, chcieliśmy oddać w ręce pracowników UW intuicyjne narzędzie do zgłaszania Rezultatów Twórczych.
Już 27 kwietnia o godz. 15:00 zapraszamy na kolejną edycję Klubu Innowacji UW. Podczas spotkania przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego UW będą mieli okazję zapoznać się z projektami badawczo-rozwojowymi realizowanymi w ramach programu "Inkubator Innowacyjności 4.0".
Nowotwór piersi odpowiada za około 23-25% wszystkich nowotworów złośliwych u kobiet i jest przyczyną około 14% zgonów. Szacuje się, że każdego roku diagnozuje się około 2,3 miliona nowych przypadków choroby.
Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego opracowali innowacyjną terapię, która może przynieść ulgę pacjentom z chorobami zapalnymi jelit (IBD) oraz alergiami pokarmowymi. Nowa terapia opiera się na wyselekcjonowanym lipopolisacharydzie (LPS), który skraca czas leczenia doraźnego nadmiernej odpowiedzi immunologicznej do zaledwie 3 dni.
19.01.2023 r. o godz. 14.00 odbędzie się kolejna edycja Czwartku z PACTT pt. „Fundusze Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Komisji Europejskiej – wsparcie Ambasadora ESA w Polsce”.
Fundacja Miasto powołana przez Związek Miast Polskich (ZMP) ułatwia uczniom z całej Polski dostęp do kursów online przygotowujących do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. To dzięki zawartemu porozumieniu Fundacji Miasto, utworzonej przez ZMP, ze spółką spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, Lecturus, która na platformie online Lecturus Junior udostępnia pakiety lekcji z języka polskiego, angielskiego i matematyki.
12. Forum Rozwoju Mazowsza to dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń, 3 strefy tematyczne, 18 debat, ponad 40 Partnerów i 80 ekspertów — tak będzie wyglądało poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu, w którym Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW będzie brał aktywny udział.
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego. Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)