Spotkanie z Radą Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW

22.02.2024 CTTW UW Wydarzenia

W dniu 21.02.2024 r. mieliśmy przyjemność gościć na Radzie Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Spotkanie to było świetną okazją do dzielenia się informacjami o Centrum Transferu Technologii i Wiedzy w kluczowych obszarach naszego działania — ochronie własności intelektualnej, komercjalizacji oraz prowadzenia projektów.

Podczas prezentacji przybliżyliśmy zebranym proces zarządzania własnością intelektualną, akcentując znaczenie ochrony rezultatów badań naukowych i innowacji. Wspominaliśmy o różnych formach prawnych zabezpieczania wynalazków i projektów oraz o tym, w jaki sposób badacze z wydziałów społecznych i humanistycznych mogą transferować do otoczenia wiedzę. Kolejnym istotnym punktem było omówienie ścieżek komercjalizacji. Przedstawiliśmy proces przenoszenia innowacyjnych rozwiązań z obszaru nauki do praktyki gospodarczej. Dzieliliśmy się przykładami udanych projektów, które przeszły ścieżkę od pomysłu do produktu rynkowego. Po prezentacji odbyła się ciekawa dyskusja, podczas której odpowiadaliśmy na liczne pytania ze strony członków Rady. To otwarte podejście pozwoliło nam na jeszcze głębsze zrozumienie istoty badań prowadzonych na WSNSiR oraz wzbogaciło debatę o konkretne przykłady i doświadczenia.

Spotkanie było doskonałą okazją do budowania mostów między światem nauki a biznesu. Dzięki tej współpracy i wymianie wiedzy możemy efektywniej przekształcać innowacyjne pomysły w realne korzyści społeczne i gospodarcze.