Ochrona własności intelektualnej na UW - regulacje prawne

Regulamin zarządzania własnością intelektualna na Uniwersytecie Warszawskim

19 stycznia 2011 r. Senat Uniwersytetu Warszawskiego uchwałą nr 314 wprowadził w życie Regulamin nabywania, korzystania i ochrony własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Jego nowelizacja nastąpiła 22 stycznia 2014 r. uchwałą nr 168 Senatu UW.

W Sekcji Własności Intelektualnej CTTW powstał również przewodnik po Regulaminie, który stanowi zbiór najczęstszych pytań i odpowiedzi na jego temat.

Regulamin w języku polskim i angielskim oraz przewodnik w języku polskim dostępny jest na stronie CTTW.

uott-umowa.pngWzory umów UW

Zarządzeniem nr 29  z dnia 16 sierpnia 2011 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego wprowadził obowiązek stosowania wzorów umów zawieranych na podstawie Regulaminu nabywania, korzystania i ochrony własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim.

WAŻNE

Kierownik jednostki organizacyjnej UW jest zobowiązany zawrzeć umowę zapewniającą nabycie praw do Rezultatów Twórczych przez Uniwersytet Warszawski przed dopuszczeniem do pracy naukowo-badawczej studentów, doktorantów, stażystów, stypendystów, naukowców wizytujących lub innych osób niepozostających z Uniwersytetem w stosunku pracy.

Umowy powinny zawierać zobowiązanie do przestrzegania Regulaminu w zakresie objętym umową, w szczególności do Powiadomienia o Rezultacie Twórczym oraz współpracy przy jego ochronie i Komercjalizacji.

Renata Olejnik
Sekcja Własności Intelektualnej CTTW UW