Po raz kolejny byliśmy częścią uroczystej gali wręczenia nagród VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW! Była to wyjątkowa okazja do uhonorowania przez Uniwersytet Warszawski przedsiębiorców, którzy wnoszą innowacyjne podejście do biznesu i inspirująco wpływają na swoje otoczenie. Konkurs w tej edycji zgromadził rekordową liczbę 59-ciu zgłoszeń, a do finału zakwalifikowano jedenaście podmiotów.
Konkurs Przedsiębiorca Roku UW dedykowany jest studentom, doktorantom, absolwentom i pracownikom naszego uniwersytetu, którzy jednocześnie są przedsiębiorcami. Jego głównym celem jest promowanie przedsiębiorczości oraz prezentacja dobrych praktyk i pozytywnych przykładów biznesowych wśród społeczności akademickiej, które angażują się w tworzenie i rozwijanie własnych firm.
W VI edycji Konkursu przyznano nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:
Dodatkowo Kapituła Konkursu zdecydowała się przyznać wyróżnienie specjalne.
Wyróżnienie specjalne otrzymał dr Adam Manikowski, dyrektor Zarządzający firmy Żabka, za stosowanie dobrych praktyk biznesowych w dynamicznie rosnącej organizacji.
VI edycja konkursu odbyła się pod honorowym patronatem rektora UW oraz marszałka województwa mazowieckiego.
Wręczenie nagrody głównej w kategorii MASTER OF BUSINESS dla SOTI NATURAL sp. z o.o.
Od lewej: dr hab. inż. Przemysław Dubel (Dyrektor UOTT UW), Magdalena Stryja (Rzecznik Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji), Monika Kowal (CEO SOTI NATURAL). Fot. Mirosław Kaźmierczak/UW.
Kategoria MASTER OF BUSINESS
Od lewej: dr hab. inż. Przemysław Dubel (Dyrektor UOTT UW), Magdalena Stryja (Rzecznik Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji), Monika Kowal (CEO SOTI NATURAL — nagroda główna), Paweł Filutowski (CEO Motivizer — finalista), Łukasz Smoliński (CEO w DESEO Polska — finalista). Fot. Mirosław Kaźmierczak/UW.
W Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii UW staramy się być mostem łączącym świat nauki i biznesu. Naszym celem jest wspieranie komercjalizacji pomysłów i technologii powstałych na naszej uczelni oraz budowanie współpracy z przedsiębiorcami, którzy są gotowi wykorzystać innowacyjne rozwiązania naszych naukowców.
Działamy poprzez organizowanie warsztatów, szkoleń i konferencji, które umożliwiają wymianę wiedzy i doświadczeń między naukowcami a otoczeniem uczelni. Zapewniamy również wsparcie w zakresie patentowania, transferu technologii, opracowywania strategii biznesowych i poszukiwania źródeł finansowania dla projektów opartych na naszych badaniach.
Współpraca z Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii daje przedsiębiorcom dostęp do najnowszych osiągnięć naukowych i technologicznych, co może znacząco przyspieszyć rozwój ich firm. Jednocześnie daje naszym badaczom możliwość przekształcenia swoich pomysłów w praktyczne produkty i usługi, które mają szansę zmieniać świat.
Gala finałowa konkursu odbyła się 31 maja 2023 r. w budynku Wydziału Neofilologii oraz Wydziału Lingwistyki Stosowanej przy ul. Dobrej 55. Relację z uroczystości można obejrzeć na uniwersyteckim profilu YouTube.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)