Filtruj wiadomości
  • UOTT UW obchodzi 25-lecie działalności

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT) to najstarsza w Polsce tego typu jednostka działająca przy uniwersytecie. Swój jubileusz obchodzi przy okazji międzynarodowej konferencji „Komercjalizacja i przedsiębiorczość w XXI wieku” organizowanej w dniach 25 – 27 października 2023 r. na terenie UW.

• XV edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.

• 07.07.2023

Nowe wyzwania w komercjalizacji

W najnowszym wydaniu pisma "UW" dyrektor Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii dr hab. inż. Przemysław Dubel, wskazuje jakie warunki trzeba spełnić, aby pozyskać środki na badania, których wyniki mają być komercjalizowane.

• Poznaliśmy laureatów VI Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Po raz kolejny byliśmy częścią uroczystej gali wręczenia nagród VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW! Była to wyjątkowa okazja do uhonorowania przez Uniwersytet Warszawski przedsiębiorców, którzy wnoszą innowacyjne podejście do biznesu i inspirująco wpływają na swoje otoczenie. Konkurs w tej edycji zgromadził rekordową liczbę 59-ciu zgłoszeń, a do finału zakwalifikowano jedenaście podmiotów.

• Finał VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Już dziś o godz. 18:00 rozstrzygnięta zostanie VI edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego, którego współorganizatorem jest Uniwersytecki Ośrodek Transfer Technologii UW. Konkurs organizowany jest z myślą o absolwentach, studentach, doktorantach oraz pracownikach UW, którzy wcielili się w rolę przedsiębiorców-innowatorów kształtujących rynek pracy, realizujących swoje twórcze pomysły.

• Nowoczesna gospodarka ściekowa na terenach wiejskich

Woda jest jednym z kluczowych zasobów naturalnych. Nie tylko z punktu widzenia życia biologicznego, ale także rolnictwa, przemysłu i energetyki czy chociażby turystyki. Ze względu na niedawne zmiany prawne, gospodarka ściekowa staje się ważnym wyzwaniem dla samorządowców na terenach wiejskich.

• Nowy formularz zgłaszenia Rezultatów Twórczch na UW

Udostępniamy oficjalny formularz do zgłaszania przedmiotów własności intelektualnej wytworzonych przy udziale lub współudziale Twórców z Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród zgłaszanych rezultatów mogą znajdować się m.in. wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe oraz know-how. Przygotowując ten formularz, chcieliśmy oddać w ręce pracowników UW intuicyjne narzędzie do zgłaszania Rezultatów Twórczych.

• Klub Innowacji UW - Inkubator innowacyjności

Już 27 kwietnia o godz. 15:00 zapraszamy na kolejną edycję Klubu Innowacji UW. Podczas spotkania przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego UW będą mieli okazję zapoznać się z projektami badawczo-rozwojowymi realizowanymi w ramach programu "Inkubator Innowacyjności 4.0".

• Nowatorska metoda leczenia raka piersi

Nowotwór piersi odpowiada za około 23-25% wszystkich nowotworów złośliwych u kobiet i jest przyczyną około 14% zgonów. Szacuje się, że każdego roku diagnozuje się około 2,3 miliona nowych przypadków choroby.

• Efektywna i szybka terapia alergii pokarmowych oraz choroby zapalnej jelit IBD

Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego opracowali innowacyjną terapię, która może przynieść ulgę pacjentom z chorobami zapalnymi jelit (IBD) oraz alergiami pokarmowymi. Nowa terapia opiera się na wyselekcjonowanym lipopolisacharydzie (LPS), który skraca czas leczenia doraźnego nadmiernej odpowiedzi immunologicznej do zaledwie 3 dni.