Własność intelektualna i komercjalizacja - szkolenie dla Wydziału Biologii

01.03.2024 CTTW UW Wydarzenia

W dniu 28 lutego 2024 r. odbyło się dedykowane szkolenie w formie hybrydowej na temat praw własności intelektualnej i komercjalizacji wyników prac badawczych zrealizowane przez CTTW UW dedykowane dla Wydziału Biologii UW.

Szkolenie było prowadzone przez naszych ekspertów w zakresie ochrony własności intelektualnej (Łukasz Pieczara), komercjalizacji i współpracy z otoczeniem społeczno gospodarczym (Paweł Płatek) oraz promocji marketingu (Marek Massalski). W ramach wydarzeniach dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi:

1. Przedmiotów i form ochrony własności intelektualnej (wynalazki, know-how, odmiany roślin, wzory użytkowe itp.)
  2. Kosztów związanych z ochroną przedmiotów prawa własności intelektualnej
  3. Źródeł finansowania ochrony przedmiotów prawa własności intelektualnej
  4. Procesu ochrony własności intelektualnej (Regulamin zarządzania własnością intelektualną UW)
  5. Preinkubacji i zakładania spółek spin-off
  6. Wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji w kontekście patentowania (pomoc/zagrożenie).

Na zakończenie szkolenia tradycyjnie pojawiły się dodatkowe pytania, na które udzielaliśmy odpowiedzi.

Dziękujemy za aktywny udział, dzielenie się wiedzą oraz wspólną dyskusję. Mamy nadzieję, że zdobyta na szkoleniu wiedza okaże się przydatna w Państwa dalszych projektach i działaniach.