Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszej Koleżanki. Ta niewyobrażalna zbrodnia dotknęła całą społeczność UW, która dziś łączy się w bólu i współczuciu z rodziną oraz bliskimi. Jednocześnie pamiętamy o ciężko rannym pracowniku straży uniwersyteckiej, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia. W tym trudnym czasie zespół CTTW UW łączy się w modlitwie i refleksji, oddając hołd naszej Koleżance.
Do 11 maja br. trwa nabór do Horyzontalnego Programu Naukowego Akces NCBR, którego celem jest wsparcie naukowców, zespołów badawczych oraz szeroko pojętego sektora innowacji w polskiej nauce, w szczególności w zakresie komercjalizacji wyników badań oraz rozwoju projektów B+R.
Zapraszamy na wydarzenie online Virtual Open Day skierowane do całej społeczności akademickiej w przedmiocie rozwijania świadomości nt. własności intelektualnej organizowane przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęło prace nad nowym modelem ewaluacji jakości działalności naukowej. Inicjatywa ta, prowadzona pod przewodnictwem Ministra Marcina Kulaska, ma na celu stworzenie bardziej transparentnego, innowacyjnego i wspierającego rozwoju systemu oceny badań naukowych.
Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego finalizuje prace nad nowym urządzeniem wspomagającym leczenie zaburzeń oddychania u wcześniaków. To zminiaturyzowany endoskop połączony z sondą i dozownikiem leku, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie ratujących życie niezbędnych czynności intubacyjnych w najmniej inwazyjny sposób. Urządzenie ma ułatwić leczenie, a także ograniczyć wysokie ryzyko powikłań związane z tego rodzaju procedurami wykonywanymi u noworodków.
Jesteś z UW? Chcesz zmienić swoją ścieżkę kariery? Czy spełniasz poniższe wymagania?
Pan-European Seal Programme to prestiżowy program stażowy, który łączy świat akademicki z rynkiem pracy. Program ten jest skierowany do najlepszych absolwentów uczelni partnerskich w ramach sieci Pan-European Seal, wśród których znajduje się Uniwersytet Warszawski, oferując im możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego w międzynarodowych organizacjach, takich jak Europejski Urząd Patentowy (EPO) oraz Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).
4 lutego 2025 roku w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli UW z dr Agatą Wancio, zastępcą Dyrektora Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W spotkaniu uczestniczyli także naczelnicy Wydziałów Polityki Innowacyjności z tego samego departamentu.
Centrum Biotechnologii i Bioprodukcji, nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, ma na celu wspieranie rozwoju startupów i małych oraz średnich przedsiębiorstw (MŚP). Dzięki ułatwionemu dostępowi do finansowania, infrastruktury badawczej oraz kluczowych regulacji rynkowych, inicjatywa ta ma na celu skuteczniejsze wprowadzanie innowacyjnych produktów na rynek oraz zwiększenie konkurencyjności europejskiego przemysłu.
Zapraszamy do udziału webinarze pod tytułem „Wyzwania, przed którymi stanie Polska w budowie elektrowni jądrowych”, który odbędzie się 30 stycznia 2025 roku. W wydarzeniu udział wezmą uznani eksperci w dziedzinie energetyki jądrowej — Dr. Andrew C. Kadaka, był Prezesa i dyrektora generalnego Yankee Atomic Electric Company oraz profesor praktyki w dziedzinie inżynierii jądrowej na MIT, oraz Dr. Briana McDonalda, czołowego inżyniera i wiceprezesa w Exponent Inc.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)