Filtruj wiadomości
  • Rozmowa z rektorem UW o przedsiębiorczości akademickiej

5 kwietnia br. w Radio Kampus wyemitowano wywiad z rektorem UW prof. Alojzym Z. Nowakiem. Rozmowa poświęcona była między innymi przedsiębiorczości akademickiej, innowacyjności oraz motywacji do przekuwania pomysłów w sukcesy rynkowe.

• Na UW dokonano przełomu w badaniach mRNA

Zespół badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego (CeNT) i dr hab. Joanny Kowalskiej (FUW) we współpracy z zespołem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz spółką spin-off UW ExploRNA Therapeutics opracował nową modyfikację mRNA. W opinii profesora Jacka Jemielitego, prezesa ExploRNA, właściwości nowej cząsteczki mogą być przełomowe dla współczesnej medycyny.

• CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny

Dziś odbywa się ważne wydarzenie dla świata polskiej medycyny, naukowców wielu dziedzin oraz jednostek badawczych, w tym uczelni – „CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny 2024”. Oby takie spotkania miały pozytywne przełożenie na zmiany w środowisku akademickim i badawczym w Polsce!

• Z wizytą na UMK

W dniu 26.01.2024 r. miało miejsce spotkanie dotyczące wymiany doświadczeń na temat komercjalizacji w gronie reprezentantów centrów transferu technologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

• Wymiana doświadczeń CTTW UW i CPTT UZ

W dniu 22 stycznia 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie CTTW UW z wizytą studyjną przedstawicieli Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

• UOTT UW obchodzi 25-lecie działalności

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT) to najstarsza w Polsce tego typu jednostka działająca przy uniwersytecie. Swój jubileusz obchodzi przy okazji międzynarodowej konferencji „Komercjalizacja i przedsiębiorczość w XXI wieku” organizowanej w dniach 25 – 27 października 2023 r. na terenie UW.

• XV edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.

• 07.07.2023

Nowe wyzwania w komercjalizacji

W najnowszym wydaniu pisma "UW" dyrektor Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii dr hab. inż. Przemysław Dubel, wskazuje jakie warunki trzeba spełnić, aby pozyskać środki na badania, których wyniki mają być komercjalizowane.

• Poznaliśmy laureatów VI Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Po raz kolejny byliśmy częścią uroczystej gali wręczenia nagród VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW! Była to wyjątkowa okazja do uhonorowania przez Uniwersytet Warszawski przedsiębiorców, którzy wnoszą innowacyjne podejście do biznesu i inspirująco wpływają na swoje otoczenie. Konkurs w tej edycji zgromadził rekordową liczbę 59-ciu zgłoszeń, a do finału zakwalifikowano jedenaście podmiotów.

• Finał VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Już dziś o godz. 18:00 rozstrzygnięta zostanie VI edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego, którego współorganizatorem jest Uniwersytecki Ośrodek Transfer Technologii UW. Konkurs organizowany jest z myślą o absolwentach, studentach, doktorantach oraz pracownikach UW, którzy wcielili się w rolę przedsiębiorców-innowatorów kształtujących rynek pracy, realizujących swoje twórcze pomysły.