Aktualności

Z wizytą na UMK

29.01.2024 CTTW UW Współpraca

W dniu 26.01.2024 r. miało miejsce spotkanie dotyczące wymiany doświadczeń na temat komercjalizacji w gronie reprezentantów centrów transferu technologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Spotkanie skupiło się na dyskusji nad modelami komercjalizacji, a udział w nim wzięli:

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji głównych tez, które miały być przedmiotem dyskusji. Wśród kluczowych zagadnień znalazła się kwestia modeli komercjalizacji, ze szczególnym naciskiem na porównanie komercjalizacji bezpośredniej i pośredniej. Uczestnicy dyskusji skoncentrowali się na poszukiwaniu optymalnych rozwiązań, które najlepiej odpowiadałyby na specyfikę działalności CTT.

Rozwój przedsiębiorczości akademickiej okazał się kolejnym tematem, który wzbudził żywe zainteresowanie ze strony uczestników spotkania. W trakcie dyskusji poruszono kwestie wspierania start-upów powstających w środowisku akademickim oraz budowania sprzyjającego klimatu dla innowacyjnych przedsięwzięć.

W kontekście projektów i ich wykorzystania przez CTT, uczestnicy zwrócili uwagę na konieczność skutecznej implementacji oraz monitorowania rezultatów. Przedstawiono różne podejścia do zarządzania projektami, a także omówiono przypadki sukcesów i wyzwań związanych z praktycznym wdrożeniem projektów badawczych. Obszary współpracy stanowiły kolejny istotny punkt poruszany podczas spotkania. Uczestnicy wymienili pomysły na zacieśnienie współpracy między CTT a przedsiębiorcami, instytucjami rządowymi oraz innymi uczelniami i instytucjami badawczymi.

Na zakończenie spotkania skupiono się na specyfice funkcjonowania CTT w uczelniach publicznych. Poruszone zostały kwestie finansowania, autonomii działania oraz roli Centrów w kreowaniu innowacyjnej przyszłości uczelni.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem głównych wniosków i ustaleń, które posłużą do dalszej pracy nad doskonaleniem działań Centrów. Wspólna refleksja nad przedstawionymi tezami przyczyniła się do budowy solidnych fundamentów dla rozwoju innowacyjności i współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym.

cttw-cpatt-012024a.jpg

Od lewej: dr hab. inż. Przemysław Dubel (UW), prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś (UMK), prof. dr hab. Beata Glinka (UW). 

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)

Zapisano