Udostępniamy oficjalny formularz do zgłaszania przedmiotów własności intelektualnej wytworzonych przy udziale lub współudziale Twórców z Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród zgłaszanych rezultatów mogą znajdować się m.in. wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe oraz know-how. Przygotowując ten formularz, chcieliśmy oddać w ręce pracowników UW intuicyjne narzędzie do zgłaszania Rezultatów Twórczych.
Już 27 kwietnia o godz. 15:00 zapraszamy na kolejną edycję Klubu Innowacji UW. Podczas spotkania przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego UW będą mieli okazję zapoznać się z projektami badawczo-rozwojowymi realizowanymi w ramach programu "Inkubator Innowacyjności 4.0".
Rozpoczął się pierwszy nabór zgłoszeń w ramach nowej inicjatywy NCBR – programu akceleracyjnego Akces NCBR Sp. z o.o. Dla startupów i zespołów naukowych planujących ich założenie zaplanowano trzy etapy wsparcia, którego łączna suma może wynieść nawet 1 milion złotych.
Nowotwór piersi odpowiada za około 23-25% wszystkich nowotworów złośliwych u kobiet i jest przyczyną około 14% zgonów. Szacuje się, że każdego roku diagnozuje się około 2,3 miliona nowych przypadków choroby.
Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego opracowali innowacyjną terapię, która może przynieść ulgę pacjentom z chorobami zapalnymi jelit (IBD) oraz alergiami pokarmowymi. Nowa terapia opiera się na wyselekcjonowanym lipopolisacharydzie (LPS), który skraca czas leczenia doraźnego nadmiernej odpowiedzi immunologicznej do zaledwie 3 dni.
Trudno byłoby wymienić, czym w swoim zawodowym życiu zajmują się absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jednak cała grupa w społeczności UW, która zaangażowana jest w prowadzenie własnej firmy czy fundacji. Właśnie do takich osób skierowany jest konkurs.
Zgodnie z tradycją lat ubiegłych rozpoczynamy się rekrutację wewnętrzną do programu "Pan-European Seal Programme" w edycji 2023/2024 organizowanego przez dwie instytucje tj.: EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) oraz EPO (Europejski Urząd Patentowy), których partnerem po raz 4 jest Uniwersytet Warszawski.
W ostatnich dniach nawiązaliśmy współpracę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych. Dzięki niej eksperci z Wydziału będą wspomagać nasz zespół brokerów w prowadzeniu analiz rynkowych na potrzeby komercjalizacji rozwiązań i technologii powstających na UW.
Fundacja Miasto powołana przez Związek Miast Polskich (ZMP) ułatwia uczniom z całej Polski dostęp do kursów online przygotowujących do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. To dzięki zawartemu porozumieniu Fundacji Miasto, utworzonej przez ZMP, ze spółką spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, Lecturus, która na platformie online Lecturus Junior udostępnia pakiety lekcji z języka polskiego, angielskiego i matematyki.
12. Forum Rozwoju Mazowsza to dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń, 3 strefy tematyczne, 18 debat, ponad 40 Partnerów i 80 ekspertów — tak będzie wyglądało poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu, w którym Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW będzie brał aktywny udział.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)