Dziś, podczas wydarzenia Innovatorium Łukasiewicza w Poznaniu, udział w panelu pt.: „Centrum B+R w przedsiębiorstwie. Studium przypadku” bierze dr hab. inż. Przemysław Dubel, kierujący Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii UW.
2 czerwca 2022 r. odbyła się gala wręczenia nagród V edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku UW”. Kapituła konkursu uhonorowała przedsiębiorców wyróżniających się innowacyjnym sposobem prowadzenia biznesu oraz inspirujących otoczenie. W tegorocznym konkursie zgłoszono 53 firmy, z których 15 znalazło się w finale.
Zakończyła się I edycja Akademii Liderów (AL), programu rozwoju kompetencji. Skierowanego jest on do pracowników, którzy na naszej uczelni kierują biurami, jednostkami, sekcjami lub są gotowi pełnić taką rolę w przyszłości. W AL uczestniczyło ponad 100 pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.
Organizatorem wydarzenia są Politechnika Łódzka, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Jest to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców, w którym to pierwszy raz wystawcami będą uczelnie wyższe, instytuty badawcze prezentujące ofertę swoich technologii i usług. UOTT i technologie z Uniwersytetu Warszawskiego będą widoczne na stoisku nr 15 podczas targów PSBI 2022 w Łodzi.
Przedstawiamy projekty, które otrzymały finansowanie w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0”, realizowanego przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, UWRC sp. z o.o. oraz Ośrodek Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej.
Rozpoczął się nabór w edycji 2022/2023 do programu “Pan-European Seal Professional Programme”. Nabór prowadzony jest przez dwie instytucje: Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Europejski Urząd Patentowy (EPO), a Uniwersytet Warszawski jest Partnerem obu Urzędów.
Obecna spółka spin-out Uniwersytetu Warszawskiego – została uhonorowana nagrodą główną ZIELONY ORZEŁ RZECZPOSPOLITEJ w ramach projektu „Walka o KLIMAT”. Spółka zwyciężyła w kategorii Firmy.
27 października w siedzibie Centrum Współpracy i Dialogu UW (CWiD) odbył się Klub Innowacji UW. Było to pierwsze spotkanie o charakterze bezpośrednim po długiej pandemicznej przerwie. Zorganizowano je pod hasłem „Smart City – technologie dla miast przyszłości”.
Wydarzenie skierowane jest do władz samorządowych (wójtów, burmistrzów oraz starostów), referentów, osób odpowiedzialnych za gospodarkę ściekową w jednostkach samorządowych oraz kierowników zakładów komunalnych.
Poszukujemy osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy, a także nabyciem/pogłębieniem umiejętności z zakresu transferu i komercjalizacji wiedzy oraz technologii poprzez odbycie praktyk i staży studenckich w Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)