Innovatorium Łukasiewicza w Poznaniu

09.06.2022 UOTT UW Wydarzenia

Dziś, podczas wydarzenia Innovatorium Łukasiewicza w Poznaniu, udział w panelu pt.: „Centrum B+R w przedsiębiorstwie. Studium przypadku” bierze dr hab. inż. Przemysław Dubel, kierujący Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii UW.

Czy centra B+R w przedsiębiorstwach zwiększają szanse na dobre zainwestowane środków firmy dla budowania jej przewagi konkurencyjnej? Czy mogą one stanowić najbardziej efektywne ogniwo łączące środowisko nauki z biznesem? Czy polskie ośrodki naukowe gotowe są na to, by skutecznie odpowiadać na obecne zapotrzebowanie centrów B+R sektora prywatnego – a może wymaga to zmian systemowych w przepisach i na samych uczelniach? Jak zoptymalizować współpracę zespołów naukowych z przedsiębiorstwami?

Na te i inne pytania szukamy dziś odpowiedzi. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie SBŁ