21 i 22 listopada br. odbywa się 16-ta Konferencja PACTT. To bodaj najlepsza okazja do zdobycia najnowszych informacji na temat uwarunkowań, w jakich realizowane są procesy komercjalizacji badań naukowych.
Nasz udział w 14. Forum Rozwoju Mazowsza to okazja do zaprezentowania rozwiązań wypracowanych na UW, które mają trafić do otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni oraz tych, które już trafiły na rynek i mają praktyczne zastosowanie.
Jedna z najmłodszych spółek spin-off założonych przy UW, BHUMI sp. z o.o., nabyła od UW trzy licencje na zastosowanie wyników badań w swoich produktach.
Uniwersytet Warszawski ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego rozwija nową technologię diagnozowania chorób Parkinsona i Alzheimera we wczesnych stadiach. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone jako usługa medyczna poprzez spółkę spin-off powołaną przez obie uczelnie.
5 kwietnia br. w Radio Kampus wyemitowano wywiad z rektorem UW prof. Alojzym Z. Nowakiem. Rozmowa poświęcona była między innymi przedsiębiorczości akademickiej, innowacyjności oraz motywacji do przekuwania pomysłów w sukcesy rynkowe.
Zespół badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego (CeNT) i dr hab. Joanny Kowalskiej (FUW) we współpracy z zespołem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz spółką spin-off UW ExploRNA Therapeutics opracował nową modyfikację mRNA. W opinii profesora Jacka Jemielitego, prezesa ExploRNA, właściwości nowej cząsteczki mogą być przełomowe dla współczesnej medycyny.
W dniu 22 stycznia 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie CTTW UW z wizytą studyjną przedstawicieli Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT) to najstarsza w Polsce tego typu jednostka działająca przy uniwersytecie. Swój jubileusz obchodzi przy okazji międzynarodowej konferencji „Komercjalizacja i przedsiębiorczość w XXI wieku” organizowanej w dniach 25 – 27 października 2023 r. na terenie UW.
W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.
W najnowszym wydaniu pisma "UW" dyrektor Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii dr hab. inż. Przemysław Dubel, wskazuje jakie warunki trzeba spełnić, aby pozyskać środki na badania, których wyniki mają być komercjalizowane.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)