Po raz kolejny byliśmy częścią uroczystej gali wręczenia nagród VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW! Była to wyjątkowa okazja do uhonorowania przez Uniwersytet Warszawski przedsiębiorców, którzy wnoszą innowacyjne podejście do biznesu i inspirująco wpływają na swoje otoczenie. Konkurs w tej edycji zgromadził rekordową liczbę 59-ciu zgłoszeń, a do finału zakwalifikowano jedenaście podmiotów.
Już dziś o godz. 18:00 rozstrzygnięta zostanie VI edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego, którego współorganizatorem jest Uniwersytecki Ośrodek Transfer Technologii UW. Konkurs organizowany jest z myślą o absolwentach, studentach, doktorantach oraz pracownikach UW, którzy wcielili się w rolę przedsiębiorców-innowatorów kształtujących rynek pracy, realizujących swoje twórcze pomysły.
Woda jest jednym z kluczowych zasobów naturalnych. Nie tylko z punktu widzenia życia biologicznego, ale także rolnictwa, przemysłu i energetyki czy chociażby turystyki. Ze względu na niedawne zmiany prawne, gospodarka ściekowa staje się ważnym wyzwaniem dla samorządowców na terenach wiejskich.
Już 27 kwietnia o godz. 15:00 zapraszamy na kolejną edycję Klubu Innowacji UW. Podczas spotkania przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego UW będą mieli okazję zapoznać się z projektami badawczo-rozwojowymi realizowanymi w ramach programu "Inkubator Innowacyjności 4.0".
Rozpoczął się pierwszy nabór zgłoszeń w ramach nowej inicjatywy NCBR – programu akceleracyjnego Akces NCBR Sp. z o.o. Dla startupów i zespołów naukowych planujących ich założenie zaplanowano trzy etapy wsparcia, którego łączna suma może wynieść nawet 1 milion złotych.
Trudno byłoby wymienić, czym w swoim zawodowym życiu zajmują się absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jednak cała grupa w społeczności UW, która zaangażowana jest w prowadzenie własnej firmy czy fundacji. Właśnie do takich osób skierowany jest konkurs.
Zgodnie z tradycją lat ubiegłych rozpoczynamy się rekrutację wewnętrzną do programu "Pan-European Seal Programme" w edycji 2023/2024 organizowanego przez dwie instytucje tj.: EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) oraz EPO (Europejski Urząd Patentowy), których partnerem po raz 4 jest Uniwersytet Warszawski.
19.01.2023 r. o godz. 14.00 odbędzie się kolejna edycja Czwartku z PACTT pt. „Fundusze Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Komisji Europejskiej – wsparcie Ambasadora ESA w Polsce”.
W ostatnich dniach nawiązaliśmy współpracę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych. Dzięki niej eksperci z Wydziału będą wspomagać nasz zespół brokerów w prowadzeniu analiz rynkowych na potrzeby komercjalizacji rozwiązań i technologii powstających na UW.
12. Forum Rozwoju Mazowsza to dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń, 3 strefy tematyczne, 18 debat, ponad 40 Partnerów i 80 ekspertów — tak będzie wyglądało poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu, w którym Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW będzie brał aktywny udział.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)