-
20.05.2025
Ważna konferencja dla polskiego środowiska związanego z transferem technologii
20 i 21 maja w Krakowie trwa międzynarodowa konferencja Biotechnological Innovation for a Sustainable Future, zorganizowana przez Urząd Patentowy RP i Europejski Urząd Patentowy (EPO). Wydarzenie odbywa się w związku z polską prezydencją w Radzie UE, sprawowaną w pierwszej połowie 2025 roku. To szczególne wydarzenie poświęcono wyzwaniom prawnym i praktycznym w obszarze innowacji biotechnologicznych.
-
17.03.2025
Powstaje zminiaturyzowany endoskop do ratowania życia noworodków
Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego finalizuje prace nad nowym urządzeniem wspomagającym leczenie zaburzeń oddychania u wcześniaków. To zminiaturyzowany endoskop połączony z sondą i dozownikiem leku, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie ratujących życie niezbędnych czynności intubacyjnych w najmniej inwazyjny sposób. Urządzenie ma ułatwić leczenie, a także ograniczyć wysokie ryzyko powikłań związane z tego rodzaju procedurami wykonywanymi u noworodków.
-
05.02.2025
Budujemy ekosystem innowacji na UW – współpraca z Ministerstwem Rozwoju i Technologii
4 lutego 2025 roku w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli UW z dr Agatą Wancio, zastępcą Dyrektora Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W spotkaniu uczestniczyli także naczelnicy Wydziałów Polityki Innowacyjności z tego samego departamentu.
-
Centrum Biotechnologii i Bioprodukcji to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej
Centrum Biotechnologii i Bioprodukcji, nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, ma na celu wspieranie rozwoju startupów i małych oraz średnich przedsiębiorstw (MŚP). Dzięki ułatwionemu dostępowi do finansowania, infrastruktury badawczej oraz kluczowych regulacji rynkowych, inicjatywa ta ma na celu skuteczniejsze wprowadzanie innowacyjnych produktów na rynek oraz zwiększenie konkurencyjności europejskiego przemysłu.
-
16.01.2025
Czym jest Background IP?
Coraz częściej we wnioskach projektowych należy wiarygodnie uzupełnić Background IP. To pokazuje, jak ważne jest dokumentowanie powstającej w trakcie pracy naukowej własności intelektualnej.
-
18.12.2024
Plusy spółki spin-off
"Fakt utworzenia nowego podmiotu daje różne plusy nie tyle nam, założycielom i współwłaścicielom spółki, ale również uczelni i naszym studentom" - dr. Michał Starski, prodziekan ds. finansowych Wydziału Archeologii UW, współzałożyciel spółki spin-off Inarcheo Sp. z o.o.
-
25.11.2024
Podsumowanie 16 Konferencji PACTT
Za nami 16-ta Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, współorganizowana przez CTTW UW.
-
16-ta Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii
21 i 22 listopada br. odbywa się 16-ta Konferencja PACTT. To bodaj najlepsza okazja do zdobycia najnowszych informacji na temat uwarunkowań, w jakich realizowane są procesy komercjalizacji badań naukowych.
-
12.11.2024
Wiadamość z prasy o nowym odkryciu z udziałem zespołu badawczego z UW
Dzisiejsza Rzeczpospolita opublikowała artykuł o odkryciu prof. dr hab. Wojciecha Grochali z Centrum Nowych Technologii UW. Chodzi o prostą metodę syntezy soli zawierającej dwuwartościowe srebro.
-
25.09.2024
BHUMI sp. z o.o. nabywa od UW prawa do wynalazków
Jedna z najmłodszych spółek spin-off założonych przy UW, BHUMI sp. z o.o., nabyła od UW trzy licencje na zastosowanie wyników badań w swoich produktach.