Filtruj wiadomości
  • 05.04.2024

Informacja z-cy kanclerza ds. ekonomicznych ws. gospodarki finansowej Uniwersytetu Warszawskiego

Nawiązując do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji o finansach uniwersyteckich informuję, że sytuacja finansowa Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki właściwemu zarzadzaniu, jest stabilna i bardzo bezpieczna. Świadczyć może o tym fakt, że w okresie „kryzysu energetycznego” jednostki organizacyjne Uniwersytetu pracowały bez zakłóceń prowadząc normalną działalność dydaktyczna oraz realizując programy badawcze.

• Newsletter CTTW nr 1!

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym numerem Newslettera CTTW — publikacji poświęconej ochronie własności intelektualnej i zagadnieniom transferu technologii. Wierzymy, że znajdziecie w nim wiele cennych informacji oraz inspirujących treści dotyczących innowacji i rozwoju naukowego.

• Na UW dokonano przełomu w badaniach mRNA

Zespół badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego (CeNT) i dr hab. Joanny Kowalskiej (FUW) we współpracy z zespołem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz spółką spin-off UW ExploRNA Therapeutics opracował nową modyfikację mRNA. W opinii profesora Jacka Jemielitego, prezesa ExploRNA, właściwości nowej cząsteczki mogą być przełomowe dla współczesnej medycyny.

• CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny

Dziś odbywa się ważne wydarzenie dla świata polskiej medycyny, naukowców wielu dziedzin oraz jednostek badawczych, w tym uczelni – „CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny 2024”. Oby takie spotkania miały pozytywne przełożenie na zmiany w środowisku akademickim i badawczym w Polsce!

• Własność intelektualna i komercjalizacja - szkolenie dla Wydziału Biologii

W dniu 28 lutego 2024 r. odbyło się dedykowane szkolenie w formie hybrydowej na temat praw własności intelektualnej i komercjalizacji wyników prac badawczych zrealizowane przez CTTW UW dedykowane dla Wydziału Biologii UW.

• Spotkanie z Radą Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW

W dniu 21.02.2024 r. mieliśmy przyjemność gościć na Radzie Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Spotkanie to było świetną okazją do dzielenia się informacjami o Centrum Transferu Technologii i Wiedzy w kluczowych obszarach naszego działania — ochronie własności intelektualnej, komercjalizacji oraz prowadzenia projektów.

• Z wizytą na UMK

W dniu 26.01.2024 r. miało miejsce spotkanie dotyczące wymiany doświadczeń na temat komercjalizacji w gronie reprezentantów centrów transferu technologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

• 23.01.2024

EIT Food Seedbed Incubator - rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia

Do 19 lutego 2024 r. trwa rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia innowacyjnej przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej, EIT Food Seedbed Incubator 2024. Program wspiera osoby, które mają pomysły na założenie firm typu start-up/spin-off w obszarach związanych z sektorem rolno-spożywczym albo już prowadzą takie firmy.

• 17.01.2024

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Wyjedź na Międzynarodową Wystawę Wynalazków w Genewie. Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

• Jak rozwijać, chronić i komercjalizować technologie lekowe na UW?

W Centrum Transferu Technologii i Wiedzy (CTTW) po raz pierwszy przygotowaliśmy poradnik dla naukowców pracujących nad technologiami lekowymi. Jest to pewnego rodzaju przegląd dobrych praktyk w świecie farmacji z perspektywy naukowca i innowatora. Autorem publikacji jest nasz Broker Technologii — Rafał Orłowicz-Murawski.