Aktualności

Filtruj wiadomości
  • Powstaje zminiaturyzowany endoskop do ratowania życia noworodków

    Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego finalizuje prace nad nowym urządzeniem wspomagającym leczenie zaburzeń oddychania u wcześniaków. To zminiaturyzowany endoskop połączony z sondą i dozownikiem leku, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie ratujących życie niezbędnych czynności intubacyjnych w najmniej inwazyjny sposób. Urządzenie ma ułatwić leczenie, a także ograniczyć wysokie ryzyko powikłań związane z tego rodzaju procedurami wykonywanymi u noworodków.

  • Rozpoczął się nabór w edycji 2025/2026 do programu “Pan-European Seal Professional Programme”

    Pan-European Seal Programme to prestiżowy program stażowy, który łączy świat akademicki z rynkiem pracy. Program ten jest skierowany do najlepszych absolwentów uczelni partnerskich w ramach sieci Pan-European Seal, wśród których znajduje się Uniwersytet Warszawski, oferując im możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego w międzynarodowych organizacjach, takich jak Europejski Urząd Patentowy (EPO) oraz Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

  • Czym jest Background IP?

    Coraz częściej we wnioskach projektowych należy wiarygodnie uzupełnić Background IP. To pokazuje, jak ważne jest dokumentowanie powstającej w trakcie pracy naukowej własności intelektualnej.

  • Plusy spółki spin-off

    "Fakt utworzenia nowego podmiotu daje różne plusy nie tyle nam, założycielom i współwłaścicielom spółki, ale również uczelni i naszym studentom" - dr. Michał Starski, prodziekan ds. finansowych Wydziału Archeologii UW, współzałożyciel spółki spin-off Inarcheo Sp. z o.o.

  • Wiadamość z prasy o nowym odkryciu z udziałem zespołu badawczego z UW

    Dzisiejsza Rzeczpospolita opublikowała artykuł o odkryciu prof. dr hab. Wojciecha Grochali z Centrum Nowych Technologii UW. Chodzi o prostą metodę syntezy soli zawierającej dwuwartościowe srebro.

  • Obrady Komisji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

    W ostatni piątek w CTTW odbyło się posiedzenie Komisji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW. W trakcie obrad zostały przeanalizowane zgłoszenia, które nadpłynęły w tegorocznej, VII edycji Konkursu. Po wstępnej weryfikacji Komisja przekazała swoje wnioski Kapitule Konkursu. Czekamy do maja na wyniki tegorocznych zmagań uczestników Konkursu.

  • Newsletter CTTW nr 1!

    Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym numerem Newslettera CTTW — publikacji poświęconej ochronie własności intelektualnej i zagadnieniom transferu technologii. Wierzymy, że znajdziecie w nim wiele cennych informacji oraz inspirujących treści dotyczących innowacji i rozwoju naukowego.

  • Jak rozwijać, chronić i komercjalizować technologie lekowe na UW?

    W Centrum Transferu Technologii i Wiedzy (CTTW) po raz pierwszy przygotowaliśmy poradnik dla naukowców pracujących nad technologiami lekowymi. Jest to pewnego rodzaju przegląd dobrych praktyk w świecie farmacji z perspektywy naukowca i innowatora. Autorem publikacji jest nasz Broker Technologii — Rafał Orłowicz-Murawski.

  • UOTT UW obchodzi 25-lecie działalności

    Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT) to najstarsza w Polsce tego typu jednostka działająca przy uniwersytecie. Swój jubileusz obchodzi przy okazji międzynarodowej konferencji „Komercjalizacja i przedsiębiorczość w XXI wieku” organizowanej w dniach 25 – 27 października 2023 r. na terenie UW.

  • XV edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

    W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)

Zapisano