UOTT jest członkiem Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT), które uruchomiło wraz z firmą Pfizer Polska bezpłatny program Akademii PACTT-Pfizer.
W obecnym roku akademickim Sekcja Własności Intelektualnej oraz Sekcja Brokerów działająca w Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologu UW (UOTT) stworzyła możliwość udziału w webinariach skierowanych do zespołów naukowych UW.
Naukowcy z Narodowego Instytutu Leków i Uniwersytetu Warszawskiego odkryli, że jednoczesne podanie dwóch substancji organicznych stosowanych w terapiach onkologicznych skutkuje szybszym zmniejszaniem się guza nowotworowego, przy czym zauważono mniejszy negatywny wpływ leków na komórki zdrowe.
Quant_kit to nowa spółka technologiczna powołana przy Uniwersytecie Warszawskim. Jej celem jest wprowadzenie na rynek autorskiej technologii wykorzystującej dane alternatywne sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe (ML).
Konsorcjum, w którego skład wchodzi Uniwersytet Warszawski (Lider), UWRC sp. z o.o. (spółka celowa UW) oraz Politechnika Świętokrzyska, uzyskało najwyższą notę rankingową wśród wniosków zgłoszonych do programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W porównaniu do obecnie stosowanych standardowych testów serologicznych, nowa metoda ma zapewnić nie tylko większą czułość, ale też umożliwić szybsze wykrywanie zarażenia, co otwiera możliwości skuteczniejszego i mniej obciążającego pacjentów leczenia. To ważna informacja dla kobiet w ciąży i osób z obniżoną odpornością, którym toksoplazmoza szczególnie zagraża.
Filmowe podsumowanie Akademii PACTT-Pfizer, która przez ostatnie pół roku odbywała się na Kampusie Ochota Uniwersytetu Warszawskiego.
Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej, którzy założyli spółki spin-off, przedstawiali rozwiązania wspierające ochronę środowiska. Potencjał prezentowanych innowacji rozwiązań jest ogromny, jednak do pełnego sukcesu potrzeba większego zaangażowania ze strony przemysłu, biznesu i administracji państwowej.
W dniu 18.02.2020 r. Na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Kick-off meeting projektu Narodowe Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych.
AstraZeneca Pharma Poland i Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW podpisały umowę o współpracy. Studenci i naukowcy UW uzyskają szerszy dostęp do ekspertów posiadających unikatową praktykę biznesową i wiedzę o sektorze innowacji farmaceutycznych.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)