W Centrum Transferu Technologii i Wiedzy (CTTW) po raz pierwszy przygotowaliśmy poradnik dla naukowców pracujących nad technologiami lekowymi. Jest to pewnego rodzaju przegląd dobrych praktyk w świecie farmacji z perspektywy naukowca i innowatora. Autorem publikacji jest nasz Broker Technologii — Rafał Orłowicz-Murawski.
Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i branży ogrodniczej nowe rozwiązania. Są to biopreparaty oparte na kompozycjach szczepów bakteryjnych i grzybowych oraz na ich metabolitach.
Po 25 latach działalności UOTT podjęliśmy decyzję o dostosowaniu naszej nazwy do ewolucyjnych zmian, jakie następują w naszej jednostce od ponad roku. Co się zmienia?
W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.
Woda jest jednym z kluczowych zasobów naturalnych. Nie tylko z punktu widzenia życia biologicznego, ale także rolnictwa, przemysłu i energetyki czy chociażby turystyki. Ze względu na niedawne zmiany prawne, gospodarka ściekowa staje się ważnym wyzwaniem dla samorządowców na terenach wiejskich.
Udostępniamy oficjalny formularz do zgłaszania przedmiotów własności intelektualnej wytworzonych przy udziale lub współudziale Twórców z Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród zgłaszanych rezultatów mogą znajdować się m.in. wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe oraz know-how. Przygotowując ten formularz, chcieliśmy oddać w ręce pracowników UW intuicyjne narzędzie do zgłaszania Rezultatów Twórczych.
Już 27 kwietnia o godz. 15:00 zapraszamy na kolejną edycję Klubu Innowacji UW. Podczas spotkania przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego UW będą mieli okazję zapoznać się z projektami badawczo-rozwojowymi realizowanymi w ramach programu "Inkubator Innowacyjności 4.0".
Nowotwór piersi odpowiada za około 23-25% wszystkich nowotworów złośliwych u kobiet i jest przyczyną około 14% zgonów. Szacuje się, że każdego roku diagnozuje się około 2,3 miliona nowych przypadków choroby.
Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego opracowali innowacyjną terapię, która może przynieść ulgę pacjentom z chorobami zapalnymi jelit (IBD) oraz alergiami pokarmowymi. Nowa terapia opiera się na wyselekcjonowanym lipopolisacharydzie (LPS), który skraca czas leczenia doraźnego nadmiernej odpowiedzi immunologicznej do zaledwie 3 dni.
W ostatnich dniach nawiązaliśmy współpracę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych. Dzięki niej eksperci z Wydziału będą wspomagać nasz zespół brokerów w prowadzeniu analiz rynkowych na potrzeby komercjalizacji rozwiązań i technologii powstających na UW.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)