-
20.05.2025
Ważna konferencja dla polskiego środowiska związanego z transferem technologii
20 i 21 maja w Krakowie trwa międzynarodowa konferencja Biotechnological Innovation for a Sustainable Future, zorganizowana przez Urząd Patentowy RP i Europejski Urząd Patentowy (EPO). Wydarzenie odbywa się w związku z polską prezydencją w Radzie UE, sprawowaną w pierwszej połowie 2025 roku. To szczególne wydarzenie poświęcono wyzwaniom prawnym i praktycznym w obszarze innowacji biotechnologicznych.
-
05.02.2025
Budujemy ekosystem innowacji na UW – współpraca z Ministerstwem Rozwoju i Technologii
4 lutego 2025 roku w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli UW z dr Agatą Wancio, zastępcą Dyrektora Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W spotkaniu uczestniczyli także naczelnicy Wydziałów Polityki Innowacyjności z tego samego departamentu.
-
Centrum Biotechnologii i Bioprodukcji to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej
Centrum Biotechnologii i Bioprodukcji, nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, ma na celu wspieranie rozwoju startupów i małych oraz średnich przedsiębiorstw (MŚP). Dzięki ułatwionemu dostępowi do finansowania, infrastruktury badawczej oraz kluczowych regulacji rynkowych, inicjatywa ta ma na celu skuteczniejsze wprowadzanie innowacyjnych produktów na rynek oraz zwiększenie konkurencyjności europejskiego przemysłu.
-
25.11.2024
Podsumowanie 16 Konferencji PACTT
Za nami 16-ta Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, współorganizowana przez CTTW UW.
-
Fluence Technology, spin-out z UW w gronie nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w XXII edycji Nagrody wyłoniła 21 nominowanych. W tym gronie znalazła się firma zgłoszona przez Uniwersytet Warszawski – Fluence Technology.
-
25.09.2024
BHUMI sp. z o.o. nabywa od UW prawa do wynalazków
Jedna z najmłodszych spółek spin-off założonych przy UW, BHUMI sp. z o.o., nabyła od UW trzy licencje na zastosowanie wyników badań w swoich produktach.
-
27.08.2024
Zwiększenie efektywności w zakresie współpracy nauki z biznesem
Uniwersytet Warszawski w konsorcjum z UWRC sp. z o.o. (spółką celową UW), Politechniką Warszawską oraz Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej sp. z o.o., został zakwalifikowany do realizacji zadania „Inkubator Rozwoju” projektu „Science4Business – Nauka dla Biznesu”.
-
Prace badawcze nad wczesnym diagnozowaniem chorób Parkinsona i Alzheimera
Uniwersytet Warszawski ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego rozwija nową technologię diagnozowania chorób Parkinsona i Alzheimera we wczesnych stadiach. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone jako usługa medyczna poprzez spółkę spin-off powołaną przez obie uczelnie.
-
09.04.2024
Rozmowa z rektorem UW o przedsiębiorczości akademickiej
5 kwietnia br. w Radio Kampus wyemitowano wywiad z rektorem UW prof. Alojzym Z. Nowakiem. Rozmowa poświęcona była między innymi przedsiębiorczości akademickiej, innowacyjności oraz motywacji do przekuwania pomysłów w sukcesy rynkowe.
-
11.03.2024
Na UW dokonano przełomu w badaniach mRNA
Zespół badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego (CeNT) i dr hab. Joanny Kowalskiej (FUW) we współpracy z zespołem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz spółką spin-off UW ExploRNA Therapeutics opracował nową modyfikację mRNA. W opinii profesora Jacka Jemielitego, prezesa ExploRNA, właściwości nowej cząsteczki mogą być przełomowe dla współczesnej medycyny.