Dziś odbywa się ważne wydarzenie dla świata polskiej medycyny, naukowców wielu dziedzin oraz jednostek badawczych, w tym uczelni – „CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny 2024”. Oby takie spotkania miały pozytywne przełożenie na zmiany w środowisku akademickim i badawczym w Polsce!
W dniu 28 lutego 2024 r. odbyło się dedykowane szkolenie w formie hybrydowej na temat praw własności intelektualnej i komercjalizacji wyników prac badawczych zrealizowane przez CTTW UW dedykowane dla Wydziału Biologii UW.
W dniu 21.02.2024 r. mieliśmy przyjemność gościć na Radzie Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Spotkanie to było świetną okazją do dzielenia się informacjami o Centrum Transferu Technologii i Wiedzy w kluczowych obszarach naszego działania — ochronie własności intelektualnej, komercjalizacji oraz prowadzenia projektów.
W dniu 26.01.2024 r. miało miejsce spotkanie dotyczące wymiany doświadczeń na temat komercjalizacji w gronie reprezentantów centrów transferu technologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W dniu 22 stycznia 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie CTTW UW z wizytą studyjną przedstawicieli Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
W Centrum Transferu Technologii i Wiedzy (CTTW) po raz pierwszy przygotowaliśmy poradnik dla naukowców pracujących nad technologiami lekowymi. Jest to pewnego rodzaju przegląd dobrych praktyk w świecie farmacji z perspektywy naukowca i innowatora. Autorem publikacji jest nasz Broker Technologii — Rafał Orłowicz-Murawski.
Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i branży ogrodniczej nowe rozwiązania. Są to biopreparaty oparte na kompozycjach szczepów bakteryjnych i grzybowych oraz na ich metabolitach.
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT) to najstarsza w Polsce tego typu jednostka działająca przy uniwersytecie. Swój jubileusz obchodzi przy okazji międzynarodowej konferencji „Komercjalizacja i przedsiębiorczość w XXI wieku” organizowanej w dniach 25 – 27 października 2023 r. na terenie UW.
Po raz kolejny byliśmy częścią uroczystej gali wręczenia nagród VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW! Była to wyjątkowa okazja do uhonorowania przez Uniwersytet Warszawski przedsiębiorców, którzy wnoszą innowacyjne podejście do biznesu i inspirująco wpływają na swoje otoczenie. Konkurs w tej edycji zgromadził rekordową liczbę 59-ciu zgłoszeń, a do finału zakwalifikowano jedenaście podmiotów.
Już dziś o godz. 18:00 rozstrzygnięta zostanie VI edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego, którego współorganizatorem jest Uniwersytecki Ośrodek Transfer Technologii UW. Konkurs organizowany jest z myślą o absolwentach, studentach, doktorantach oraz pracownikach UW, którzy wcielili się w rolę przedsiębiorców-innowatorów kształtujących rynek pracy, realizujących swoje twórcze pomysły.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)