VII Konkurs Przedsiębiorca Roku UW rozstrzygnięty

29.05.2024 CTTW Konkursy UW Wydarzenia
Uczestnicy Konkursu

Za nami finał VII edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku. Pracownicy, studenci, doktoranci i absolwenci UW stawali w szranki w kilku kategoriach: Master of Business, Innowacja / Innowator Roku, Przedsiębiorca Społeczny, Start-up UW i Przedsiębiorca Korporacyjny. Ideą konkursu jest propagowanie postaw przedsiębiorczych i innowacyjności kreowanej przez społeczność uniwersytecką, jak również inspirowanie innych do działania na polu przedsiębiorczości oraz rozwijania własnej działalności gospodarczej i społecznej.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli JM Rektor UW, Wojewoda Mazowiecki oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Partnerami strategicznymi zostali Województwo Mazowieckie oraz Pfizer.

W kategorii Master of Business nagrodę główną otrzymała firma Panattoni – czołowy developer powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce i Europie. Poza tym wyróżnienie otrzymała firma Appsilon, producent oprogramowania wspomagającego decyzje, użytkowanego dziś przez firmy figurujące na liście Fortune 500. Finalistą w tej kategorii została firma Mokosh Cosmetics, producent kosmetyków do pielęgnacji ciała, opartych na naturalnych składnikach.

W kategorii Innowacja / Innowator roku nagrodę główną otrzymała firma Fluence Technology, produkująca systemy laserowe, które dziś działają już na 5 kontynentach – w renomowanych uczelniach oraz fabrykach rozpoznawanych globalnie marek. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał uniwersytecki startup – spółka BHUMI – specjalizująca się w produkcji biopreparatów dla rolnictwa, ogrodnictwa i przemysłu. Tytuł finalisty otrzymała firma Yellow House Education, która oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie edukacji dwujęzycznej.

W kategorii Przedsiębiorca społeczny wyróżnienie otrzymała Fundacja Koty z Grochowa, która zajmuje się ochroną kotów bezdomnych i wolno żyjących. Finalistami w tej kategorii zostały Fundacja Bochińskich, która pracuje na rzecz upowszechniania wzornictwa przemysłowego i polskiej myśli projektowej oraz Centrum Ochrony Mokradeł, które od ponad 20 lat realizuje projekty ochrony i renaturyzacji mokradeł, monitoruje stan przyrody na obszarach wodno-błotnych, a także podnosi świadomość i edukuje na temat znaczenia i zagrożeń terenów podmokłych

W kategorii Start-up Roku wyróżnienie zdobyła firma Modue, która rewolucjonizuje interakcje z cyfrowym środowiskiem poprzez modułowe urządzenia podłączane do komputera. Tytuły finalistów zdobyły Orphinic Scientific – biotechnologiczna spółka, która kreuje wartość poprzez optymalizację procesów badań klinicznych oraz ReSpo Vision, specjalizująca się w wykorzystaniu AI i wizji komputerowej do przetwarzania, analizy i wizualizacji rozgrywek sportowych.

Gratulujemy wszystkim laureatom!