Za nami 16-ta Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, współorganizowana przez CTTW UW.
21 i 22 listopada br. odbywa się 16-ta Konferencja PACTT. To bodaj najlepsza okazja do zdobycia najnowszych informacji na temat uwarunkowań, w jakich realizowane są procesy komercjalizacji badań naukowych.
Nasz udział w 14. Forum Rozwoju Mazowsza to okazja do zaprezentowania rozwiązań wypracowanych na UW, które mają trafić do otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni oraz tych, które już trafiły na rynek i mają praktyczne zastosowanie.
Jedna z najmłodszych spółek spin-off założonych przy UW, BHUMI sp. z o.o., nabyła od UW trzy licencje na zastosowanie wyników badań w swoich produktach.
Uniwersytet Warszawski w konsorcjum z UWRC sp. z o.o. (spółką celową UW), Politechniką Warszawską oraz Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej sp. z o.o., został zakwalifikowany do realizacji zadania „Inkubator Rozwoju” projektu „Science4Business – Nauka dla Biznesu”.
Za nami finał VII edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku. Pracownicy, studenci, doktoranci i absolwenci UW stawali w szranki w kilku kategoriach: Master of Business, Innowacja / Innowator Roku, Przedsiębiorca Społeczny, Start-up UW i Przedsiębiorca Korporacyjny.
Uniwersytet Warszawski ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego rozwija nową technologię diagnozowania chorób Parkinsona i Alzheimera we wczesnych stadiach. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone jako usługa medyczna poprzez spółkę spin-off powołaną przez obie uczelnie.
5 kwietnia br. w Radio Kampus wyemitowano wywiad z rektorem UW prof. Alojzym Z. Nowakiem. Rozmowa poświęcona była między innymi przedsiębiorczości akademickiej, innowacyjności oraz motywacji do przekuwania pomysłów w sukcesy rynkowe.
Zespół badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego (CeNT) i dr hab. Joanny Kowalskiej (FUW) we współpracy z zespołem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz spółką spin-off UW ExploRNA Therapeutics opracował nową modyfikację mRNA. W opinii profesora Jacka Jemielitego, prezesa ExploRNA, właściwości nowej cząsteczki mogą być przełomowe dla współczesnej medycyny.
Dziś odbywa się ważne wydarzenie dla świata polskiej medycyny, naukowców wielu dziedzin oraz jednostek badawczych, w tym uczelni – „CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny 2024”. Oby takie spotkania miały pozytywne przełożenie na zmiany w środowisku akademickim i badawczym w Polsce!
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)