-
14.09.2020
Dwa leki podane razem efektywniej niszczą komórki nowotworowe
Naukowcy z Narodowego Instytutu Leków i Uniwersytetu Warszawskiego odkryli, że jednoczesne podanie dwóch substancji organicznych stosowanych w terapiach onkologicznych skutkuje szybszym zmniejszaniem się guza nowotworowego, przy czym zauważono mniejszy negatywny wpływ leków na komórki zdrowe.
-
Nowy spin-off UW – wyszukiwarka na sterydach dla biznesu i inwestorów
Quant_kit to nowa spółka technologiczna powołana przy Uniwersytecie Warszawskim. Jej celem jest wprowadzenie na rynek autorskiej technologii wykorzystującej dane alternatywne sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe (ML).
-
05.08.2020
XII edycja konkursu Innowator Mazowsza
Konkurs dla uniwersyteckich naukowców oraz spółek typu spin-off – „Innowator Mazowsza” – nabór od 26 sierpnia do 30 września, ogłoszenie wyników planowane jest na grudzień.
-
Naukowcy z Amerlab (spin-off UW) pracują nad innowacyjną metodą wykrywania toksoplazmozy
W porównaniu do obecnie stosowanych standardowych testów serologicznych, nowa metoda ma zapewnić nie tylko większą czułość, ale też umożliwić szybsze wykrywanie zarażenia, co otwiera możliwości skuteczniejszego i mniej obciążającego pacjentów leczenia. To ważna informacja dla kobiet w ciąży i osób z obniżoną odpornością, którym toksoplazmoza szczególnie zagraża.
-
26.05.2020
Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe – Dyplomy dla Warszawy
Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych na warszawskich uczelniach w 2019 roku do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy.
-
09.04.2020
Do 30.04 aplikacje na konkurs Cross-KIC Calls
Rozpoczął się konkurs, w którym mogą wziąć udział partnerzy EIT Climate-KIC, EIT Food, EIT Raw Materials i in.
-
07.04.2020
200 mln na współpracę biznesu z nauką
200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”.
-
Poznaj laureatów IV Konkursu na pracę dyplomową …
Już od 2016 roku Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii wraz z kancelarią rzeczników patentowych AOMB Polska Sp. z o.o. oraz spółką celową Uniwersytetu Warszawskiego UWRC Sp. z o.o. ma zaszczyt i ogromną przyjemność współorganizować, cieszący się znacznym zainteresowaniem, Konkurs na pracę dyplomową posiadającą najwyższy potencjał komercjalizacyjny lub wdrożeniowy, w trzech kategoriach, dla prac inżynierskich/licencjackich, magisterskich i doktorskich.
-
10.01.2020
AstraZeneca i UW wspólnie będą wypracowywać nowe metody leczenia nowotworów i innych chorób
AstraZeneca Pharma Poland i Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW podpisały umowę o współpracy. Studenci i naukowcy UW uzyskają szerszy dostęp do ekspertów posiadających unikatową praktykę biznesową i wiedzę o sektorze innowacji farmaceutycznych.
-
IV Konkurs na prace dyplomowe – podsumownie zgłoszeń do Konkursu
15 listopada zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do IV Konkursu na prace dyplomowe o największym potencjale komercjalizacyjnym i wdrożeniowym. Liczba zgłoszeń jest rekordowa w stosunku do zgłoszeń w historii konkursu i wynosi 52 prace.