AstraZeneca i UW wspólnie będą wypracowywać nowe metody leczenia nowotworów i innych chorób

AstraZeneca Pharma Poland i Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW podpisały umowę o współpracy. Studenci i naukowcy UW uzyskają szerszy dostęp do ekspertów posiadających unikatową praktykę biznesową i wiedzę o sektorze innowacji farmaceutycznych.

Natomiast będąca w światowej czołówce najbardziej innowacyjnych firma biofarmaceutyczna, jaką jest AstraZeneca, zyska możliwość rozwijania wybranych pomysłów naukowców UW i przekuwania ich w praktyczne sposoby leczenia dla pacjentów na całym świecie.

Podążanie za nauką i przesuwanie jej granic, by odkrywać nowe terapie dla pacjentów, to filary strategii AstraZeneca. Polski oddział firmy, nazywany Warsaw Site, zatrudnia ponad 1800 osób, z których ponad połowa zajmuje się projektami z zakresu badań i rozwoju. Obok miast takich jak Cambridge czy Goteborg to właśnie w Warszawie mieści się jedno z trzech Globalnych Centrów Operacyjnych Badań Klinicznych AstraZeneca.

Zawiązanie długofalowej współpracy z czołową firmą z sektora biofarmaceutycznego pozwoli obu stronom projektować konkretne inicjatywy dla rozwoju nowych technologii, a także szybciej i skuteczniej wdrażać innowacyjne rozwiązania.