Filtruj wiadomości
  • Rozmowa z rektorem UW o przedsiębiorczości akademickiej

5 kwietnia br. w Radio Kampus wyemitowano wywiad z rektorem UW prof. Alojzym Z. Nowakiem. Rozmowa poświęcona była między innymi przedsiębiorczości akademickiej, innowacyjności oraz motywacji do przekuwania pomysłów w sukcesy rynkowe.

• Na UW dokonano przełomu w badaniach mRNA

Zespół badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego (CeNT) i dr hab. Joanny Kowalskiej (FUW) we współpracy z zespołem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz spółką spin-off UW ExploRNA Therapeutics opracował nową modyfikację mRNA. W opinii profesora Jacka Jemielitego, prezesa ExploRNA, właściwości nowej cząsteczki mogą być przełomowe dla współczesnej medycyny.

• CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny

Dziś odbywa się ważne wydarzenie dla świata polskiej medycyny, naukowców wielu dziedzin oraz jednostek badawczych, w tym uczelni – „CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny 2024”. Oby takie spotkania miały pozytywne przełożenie na zmiany w środowisku akademickim i badawczym w Polsce!

• Z wizytą na UMK

W dniu 26.01.2024 r. miało miejsce spotkanie dotyczące wymiany doświadczeń na temat komercjalizacji w gronie reprezentantów centrów transferu technologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

• Wymiana doświadczeń CTTW UW i CPTT UZ

W dniu 22 stycznia 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie CTTW UW z wizytą studyjną przedstawicieli Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

• 23.01.2024

EIT Food Seedbed Incubator - rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia

Do 19 lutego 2024 r. trwa rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia innowacyjnej przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej, EIT Food Seedbed Incubator 2024. Program wspiera osoby, które mają pomysły na założenie firm typu start-up/spin-off w obszarach związanych z sektorem rolno-spożywczym albo już prowadzą takie firmy.

• 17.01.2024

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Wyjedź na Międzynarodową Wystawę Wynalazków w Genewie. Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

• XV edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.

• Finał VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Już dziś o godz. 18:00 rozstrzygnięta zostanie VI edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego, którego współorganizatorem jest Uniwersytecki Ośrodek Transfer Technologii UW. Konkurs organizowany jest z myślą o absolwentach, studentach, doktorantach oraz pracownikach UW, którzy wcielili się w rolę przedsiębiorców-innowatorów kształtujących rynek pracy, realizujących swoje twórcze pomysły.

• Trwa nabór do Akceleratora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Rozpoczął się pierwszy nabór zgłoszeń w ramach nowej inicjatywy NCBR – programu akceleracyjnego Akces NCBR Sp. z o.o. Dla startupów i zespołów naukowych planujących ich założenie zaplanowano trzy etapy wsparcia, którego łączna suma może wynieść nawet 1 milion złotych.