Filtruj wiadomości
  • 07.04.2020

200 mln na współpracę biznesu z nauką

200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”.

• Nowy spin-off UW udostępnił darmową platformę

Lecturus — Spółka spin-off z Uniwersytetu Warszawskiego uruchomiła darmową platformę, która pozwala wykładowcom prowadzić wykłady w trybie zdalnym. Nowe narzędzie daje szansę przywrócenia ciągłości w dydaktyce, po tym jak na UW odwołano zajęcia z powodu epidemii koronawirusa. Administratorzy platformy nie wykluczają możliwości jej udostępniania także innym uczelniom oraz zainteresowanym szkołom z całej Polski.

• Poznaj laureatów IV Konkursu na pracę dyplomową …

Już od 2016 roku Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii wraz z kancelarią rzeczników patentowych AOMB Polska Sp. z o.o. oraz spółką celową Uniwersytetu Warszawskiego UWRC Sp. z o.o. ma zaszczyt i ogromną przyjemność współorganizować, cieszący się znacznym zainteresowaniem, Konkurs na pracę dyplomową posiadającą najwyższy potencjał komercjalizacyjny lub wdrożeniowy, w trzech kategoriach, dla prac inżynierskich/licencjackich, magisterskich i doktorskich.

• IV Konkurs na prace dyplomowe – podsumownie zgłoszeń do Konkursu

15 listopada zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do IV Konkursu na prace dyplomowe o największym potencjale komercjalizacyjnym i wdrożeniowym. Liczba zgłoszeń jest rekordowa w stosunku do zgłoszeń w historii konkursu i wynosi 52 prace.

• 06.11.2019

Zgłoś swój start-up akademicki na warsztaty Starter by Innoenergy

KIC Innoenergy CE wraz z Politechniką Warszawską i Uniwersytetem Warszawskim zapraszają do udziału w programie Starter by Innoenergy.

• IV Konkurs na prace dyplomowe

Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja autorów najlepszych prac dyplomowych o najwyższych potencjale komercjalizacyjnym lub wdrożeniowym.