Lecturus, spin-off z UW pomaga uczniom przygotowującym się do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty

01.03.2021 spin-off UW

Lecturus, spin-off wywodzący się z Uniwersytetu Warszawskiego, skompletował i udostępnił na platformie internetowej Lecturus Junior kursy wspomagające uczniów w przygotowaniu do egzaminów maturalnych i ósmych klas. Zajęcia on-line prowadzą utytułowani nauczyciele związani z grupą Superbelfrzy RP.

Wraz z uruchomieniem platformy spin-off zwraca się do samorządów z propozycją działań lokalnych polegających na wyrównywaniu szans młodzieży. Samorządy mogą sprawić, by wielu uczniów bez żadnych opłat uzyskało dostęp do lekcji przygotowujących do tegorocznych egzaminów.

To pierwszy przypadek w Polsce, w którym w ramach jednej platformy internetowej zebrano pakiet lekcji przygotowujących do egzaminów dojrzałości i ósmoklasisty. Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli zrzeszonych w grupie Superbelfrzy RP. To entuzjaści nauczania, którzy, jak sami o sobie mówią, często nazywani są „eduzmieniaczami”, ponieważ starają się oddolnie zmieniać oblicze edukacji, nieprzystosowanej do pędzącej rzeczywistości.

Założona przy UW w 2020 r. spółka Lecturus, której celem jest m.in. rozwój narzędzi wspomagających zdalną edukację, od jesieni w ekspresowym tempie tworzy pakiety zajęć złożonych z ponad 130 lekcji dla uczniów klas maturalnych (z jęz. polskiego, angielskiego, matematyki, fizyki i biologii) oraz ponad 70 lekcji dla uczniów klas ósmych (z jęz. polskiego, angielskiego i matematyki). Zajęcia są zgodne z obowiązującą podstawą programową, przy czym listę tematów lekcji stworzono na podstawie analizy najczęściej pojawiających się zagadnień na egzaminach z ubiegłych lat. Lekcje Lecturus Junior można zatem traktować jako solidne wsparcie w przygotowywaniu się do egzaminów, uzupełnienie nauki w szkole lub po prostu – korepetycje online.

Więcej przeczytasz na stronie oferta.uw.edu.pl