Coraz częściej we wnioskach projektowych należy wiarygodnie uzupełnić Background IP. To pokazuje, jak ważne jest dokumentowanie powstającej w trakcie pracy naukowej własności intelektualnej.
"Fakt utworzenia nowego podmiotu daje różne plusy nie tyle nam, założycielom i współwłaścicielom spółki, ale również uczelni i naszym studentom" - dr. Michał Starski, prodziekan ds. finansowych Wydziału Archeologii UW, współzałożyciel spółki spin-off Inarcheo Sp. z o.o.
Dzisiejsza Rzeczpospolita opublikowała artykuł o odkryciu prof. dr hab. Wojciecha Grochali z Centrum Nowych Technologii UW. Chodzi o prostą metodę syntezy soli zawierającej dwuwartościowe srebro.
Nasz udział w 14. Forum Rozwoju Mazowsza to okazja do zaprezentowania rozwiązań wypracowanych na UW, które mają trafić do otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni oraz tych, które już trafiły na rynek i mają praktyczne zastosowanie.
Jedna z najmłodszych spółek spin-off założonych przy UW, BHUMI sp. z o.o., nabyła od UW trzy licencje na zastosowanie wyników badań w swoich produktach.
Jesteś przedsiębiorcą z Mazowsza, który myśli nieszablonowo? Zgłoś swoje innowacyjne produkty, usługi lub technologie do konkursu „Innowator Mazowsza. Łączna pula nagród to 118 000 zł! Zgłoszenia tylko do 1 wrzesnia.
Uniwersytet Warszawski w konsorcjum z UWRC sp. z o.o. (spółką celową UW), Politechniką Warszawską oraz Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej sp. z o.o., został zakwalifikowany do realizacji zadania „Inkubator Rozwoju” projektu „Science4Business – Nauka dla Biznesu”.
FNP serdecznie zaprasza potencjalnych wnioskodawców na spotkanie informacyjne dotyczące działania TEAM NET, finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).
Na początku lipca DIANA NATO ogłosi drugi nabór dla firm technologicznych, które będą pracować nad rozwiązaniami wspierającymi sektor obronny i cywilny. W zeszłym roku 44 firmy dołączyły do pilotażowego programu DIANA, wzmacniając rozwój swoich biznesów i rozszerzając sieci kontaktów w ramach Sojuszu.
Konkurs EIT Food skierowany do start-upów, spin-offów z całej Europy na wczesnym etapie rozwoju. Przedsiębiorstwa będą przesyłać zidentyfikowane w swoich środowiskach wyzwania, w których zastosowanie mogą znaleźć rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)