Poszukujemy osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy, a także nabyciem/pogłębieniem umiejętności z zakresu transferu i komercjalizacji wiedzy oraz technologii poprzez odbycie praktyk i staży studenckich w Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii.
W dniu 29 kwietnia Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii (UOTT UW) wraz z Centrum Transferu Technologi CITTRU UJ – organizuje webinarium w ramach obchodów światowego dnia ochrony własności intelektualnej.
Na Uniwersytecie Warszawskim prowadzone są badania dotyczące naturalnych mechanizmów biologicznych, które powstrzymują bakterie wodne przed ich osadzaniem na powierzchni glonów jednokomórkowych.
W obecnym roku akademickim Sekcja Własności Intelektualnej oraz Sekcja Brokerów działająca w Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologu UW (UOTT) stworzyła możliwość udziału w webinariach skierowanych do zespołów naukowych UW.
Naukowcy z Narodowego Instytutu Leków i Uniwersytetu Warszawskiego odkryli, że jednoczesne podanie dwóch substancji organicznych stosowanych w terapiach onkologicznych skutkuje szybszym zmniejszaniem się guza nowotworowego, przy czym zauważono mniejszy negatywny wpływ leków na komórki zdrowe.
Quant_kit to nowa spółka technologiczna powołana przy Uniwersytecie Warszawskim. Jej celem jest wprowadzenie na rynek autorskiej technologii wykorzystującej dane alternatywne sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe (ML).
Konsorcjum, w którego skład wchodzi Uniwersytet Warszawski (Lider), UWRC sp. z o.o. (spółka celowa UW) oraz Politechnika Świętokrzyska, uzyskało najwyższą notę rankingową wśród wniosków zgłoszonych do programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W porównaniu do obecnie stosowanych standardowych testów serologicznych, nowa metoda ma zapewnić nie tylko większą czułość, ale też umożliwić szybsze wykrywanie zarażenia, co otwiera możliwości skuteczniejszego i mniej obciążającego pacjentów leczenia. To ważna informacja dla kobiet w ciąży i osób z obniżoną odpornością, którym toksoplazmoza szczególnie zagraża.
30 czerwca 2020 r. zakończy się trwający od września 2018 r. projekt „FIRE i UOTT – razem dla rozwoju przedsiębiorczości akademickiej” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego i przez UW ze środków własnych.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)