Filtruj wiadomości
  • VII Konkurs Przedsiębiorca Roku UW rozstrzygnięty

Za nami finał VII edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku. Pracownicy, studenci, doktoranci i absolwenci UW stawali w szranki w kilku kategoriach: Master of Business, Innowacja / Innowator Roku, Przedsiębiorca Społeczny, Start-up UW i Przedsiębiorca Korporacyjny.

• Obrady Komisji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

W ostatni piątek w CTTW odbyło się posiedzenie Komisji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW. W trakcie obrad zostały przeanalizowane zgłoszenia, które nadpłynęły w tegorocznej, VII edycji Konkursu. Po wstępnej weryfikacji Komisja przekazała swoje wnioski Kapitule Konkursu. Czekamy do maja na wyniki tegorocznych zmagań uczestników Konkursu.

• Newsletter CTTW nr 1!

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym numerem Newslettera CTTW — publikacji poświęconej ochronie własności intelektualnej i zagadnieniom transferu technologii. Wierzymy, że znajdziecie w nim wiele cennych informacji oraz inspirujących treści dotyczących innowacji i rozwoju naukowego.

• CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny

Dziś odbywa się ważne wydarzenie dla świata polskiej medycyny, naukowców wielu dziedzin oraz jednostek badawczych, w tym uczelni – „CEPT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny 2024”. Oby takie spotkania miały pozytywne przełożenie na zmiany w środowisku akademickim i badawczym w Polsce!

• Własność intelektualna i komercjalizacja - szkolenie dla Wydziału Biologii

W dniu 28 lutego 2024 r. odbyło się dedykowane szkolenie w formie hybrydowej na temat praw własności intelektualnej i komercjalizacji wyników prac badawczych zrealizowane przez CTTW UW dedykowane dla Wydziału Biologii UW.

• Spotkanie z Radą Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW

W dniu 21.02.2024 r. mieliśmy przyjemność gościć na Radzie Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Spotkanie to było świetną okazją do dzielenia się informacjami o Centrum Transferu Technologii i Wiedzy w kluczowych obszarach naszego działania — ochronie własności intelektualnej, komercjalizacji oraz prowadzenia projektów.

• Jak rozwijać, chronić i komercjalizować technologie lekowe na UW?

W Centrum Transferu Technologii i Wiedzy (CTTW) po raz pierwszy przygotowaliśmy poradnik dla naukowców pracujących nad technologiami lekowymi. Jest to pewnego rodzaju przegląd dobrych praktyk w świecie farmacji z perspektywy naukowca i innowatora. Autorem publikacji jest nasz Broker Technologii — Rafał Orłowicz-Murawski.

• UOTT UW obchodzi 25-lecie działalności

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT) to najstarsza w Polsce tego typu jednostka działająca przy uniwersytecie. Swój jubileusz obchodzi przy okazji międzynarodowej konferencji „Komercjalizacja i przedsiębiorczość w XXI wieku” organizowanej w dniach 25 – 27 października 2023 r. na terenie UW.

• XV edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.

• 07.07.2023

Nowe wyzwania w komercjalizacji

W najnowszym wydaniu pisma "UW" dyrektor Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii dr hab. inż. Przemysław Dubel, wskazuje jakie warunki trzeba spełnić, aby pozyskać środki na badania, których wyniki mają być komercjalizowane.