Filtruj wiadomości
  • Na UW wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych

Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można ją wykorzystać na wiele sposobów: w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w fundamentalnych badaniach – genetyce, biologii i ewolucji komórki.

• Odkryto nową metodę przywracania barw starym obrazom

Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.

• 20.06.2022

Zbiórka dla Ukrainy

W dniach 20-24 czerwca br. Uniwersytet Warszawski organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy, przebywających w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK w Nadarzynie. W godzinach 10.00-15.00 do szatni Auditorium Maximum (Krakowskie Przedmieście 26/28) można przynieść...

• 14.06.2022

Powołanie do Rady ICM

Dr hab. inż. Przemysław Dubel, kierujący Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii UW, został powołany przez JM Rektora prof. dr. hab. Alojzego Nowaka do składu Rady Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM).

• Innovatorium Łukasiewicza w Poznaniu

Dziś, podczas wydarzenia Innovatorium Łukasiewicza w Poznaniu, udział w panelu pt.: „Centrum B+R w przedsiębiorstwie. Studium przypadku” bierze dr hab. inż. Przemysław Dubel, kierujący Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii UW.

• Praca dla specjalisty ds. sprzedaży technologii (broker technologii)

Aktualnie poszukujemy pracownika na stanowisko specjalista ds. sprzedaży technologii (broker technologii). Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 30 czerwca 2022 r.

• Konkurs "Przedsiębiorca Roku UW" rozstrzygnięty

2 czerwca 2022 r. odbyła się gala wręczenia nagród V edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku UW”. Kapituła konkursu uhonorowała przedsiębiorców wyróżniających się innowacyjnym sposobem prowadzenia biznesu oraz inspirujących otoczenie. W tegorocznym konkursie zgłoszono 53 firmy, z których 15 znalazło się w finale.

• Dwie Liderki z UOTT

Zakończyła się I edycja Akademii Liderów (AL), programu rozwoju kompetencji. Skierowanego jest on do pracowników, którzy na naszej uczelni kierują biurami, jednostkami, sekcjami lub są gotowi pełnić taką rolę w przyszłości. W AL uczestniczyło ponad 100 pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.

• I Targi PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION 2022

Organizatorem wydarzenia są Politechnika Łódzka, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Jest to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców, w którym to pierwszy raz wystawcami będą uczelnie wyższe, instytuty badawcze prezentujące ofertę swoich technologii i usług. UOTT i technologie z Uniwersytetu Warszawskiego będą widoczne na stoisku nr 15 podczas targów PSBI 2022 w Łodzi.

• Najnowsze projekty przedwdrożeniowe z UW

Przedstawiamy projekty, które otrzymały finansowanie w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0”, realizowanego przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, UWRC sp. z o.o. oraz Ośrodek Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej.