Filtruj wiadomości
  • 28.08.2024

Innowator Mazowsza - Twoja firma na czele innowacji!

Jesteś przedsiębiorcą z Mazowsza, który myśli nieszablonowo? Zgłoś swoje innowacyjne produkty, usługi lub technologie do konkursu „Innowator Mazowsza. Łączna pula nagród to 118 000 zł! Zgłoszenia tylko do 1 wrzesnia.

• Zwiększenie efektywności w zakresie współpracy nauki z biznesem

Uniwersytet Warszawski w konsorcjum z UWRC sp. z o.o. (spółką celową UW), Politechniką Warszawską oraz Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej sp. z o.o., został zakwalifikowany do realizacji zadania „Inkubator Rozwoju” projektu „Science4Business – Nauka dla Biznesu”.

• 12.07.2024

Spotkanie informacyjne on-line na temat działania TEAM NET

FNP serdecznie zaprasza potencjalnych wnioskodawców na spotkanie informacyjne dotyczące działania TEAM NET, finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).

• 27.06.2024

Jak aplikować do DIANA NATO? Spotkania informacyjne o programie i aplikacji

Na początku lipca DIANA NATO ogłosi drugi nabór dla firm technologicznych, które będą pracować nad rozwiązaniami wspierającymi sektor obronny i cywilny. W zeszłym roku 44 firmy dołączyły do pilotażowego programu DIANA, wzmacniając rozwój swoich biznesów i rozszerzając sieci kontaktów w ramach Sojuszu.

• 24.06.2024

Odpowiedz na wyzwania zgłaszane przez przedsiębiorstwa!

Konkurs EIT Food skierowany do start-upów, spin-offów z całej Europy na wczesnym etapie rozwoju. Przedsiębiorstwa będą przesyłać zidentyfikowane w swoich środowiskach wyzwania, w których zastosowanie mogą znaleźć rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji.

• VII Konkurs Przedsiębiorca Roku UW rozstrzygnięty

Za nami finał VII edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku. Pracownicy, studenci, doktoranci i absolwenci UW stawali w szranki w kilku kategoriach: Master of Business, Innowacja / Innowator Roku, Przedsiębiorca Społeczny, Start-up UW i Przedsiębiorca Korporacyjny.

• 23.01.2024

EIT Food Seedbed Incubator - rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia

Do 19 lutego 2024 r. trwa rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia innowacyjnej przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej, EIT Food Seedbed Incubator 2024. Program wspiera osoby, które mają pomysły na założenie firm typu start-up/spin-off w obszarach związanych z sektorem rolno-spożywczym albo już prowadzą takie firmy.

• 17.01.2024

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Wyjedź na Międzynarodową Wystawę Wynalazków w Genewie. Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

• UOTT UW obchodzi 25-lecie działalności

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW (UOTT) to najstarsza w Polsce tego typu jednostka działająca przy uniwersytecie. Swój jubileusz obchodzi przy okazji międzynarodowej konferencji „Komercjalizacja i przedsiębiorczość w XXI wieku” organizowanej w dniach 25 – 27 października 2023 r. na terenie UW.

• XV edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.