Uniwersytet Warszawski - Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zaprasza do złożenia oferty na usługę przygotowania wyceny dla technologii z dziedziny biotechnologii, w tym przygotowanie analizy potencjału komercjalizacyjnego i strategii komercjalizacji dla technologii pod tytułem: „Biopreparaty przeznaczone do poprawy jakości gleby i stymulacji wzrostu roślin” K135 w ramach realizacji Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na Uniwersytecie Warszawskim.
Uniwersytet Warszawski - Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zaprasza do złożenia oferty na usługę przygotowania siedmiu analiz rynku z szacowaniem wartości w ramach realizacji Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na Uniwersytecie Warszawskim.
Uprzejmie informujemy, że w odpowiedzi na ogłoszenie nr 6/UOTT/2023 zamieszczone na stronie www.uott.uw.edu.pl na usługi przygotowania dziesięciu analiz rynku z dziedziny chemii/biochemii, złożono 2 oferty.
Zaproszenie do złożenia oferty na usługę przygotowania dziesięciu analiz rynku z dziedziny chemii/biochemii w ramach realizacji Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na Uniwersytecie Warszawskim.
Fundacja Miasto powołana przez Związek Miast Polskich (ZMP) ułatwia uczniom z całej Polski dostęp do kursów online przygotowujących do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. To dzięki zawartemu porozumieniu Fundacji Miasto, utworzonej przez ZMP, ze spółką spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, Lecturus, która na platformie online Lecturus Junior udostępnia pakiety lekcji z języka polskiego, angielskiego i matematyki.
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego. Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej.
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można ją wykorzystać na wiele sposobów: w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w fundamentalnych badaniach – genetyce, biologii i ewolucji komórki.
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.
Lecturus, spin-off wywodzący się z Uniwersytetu Warszawskiego, skompletował i udostępnił na platformie internetowej Lecturus Junior kursy wspomagające uczniów w przygotowaniu do egzaminów maturalnych i ósmych klas.
Na Uniwersytecie Warszawskim prowadzone są badania dotyczące naturalnych mechanizmów biologicznych, które powstrzymują bakterie wodne przed ich osadzaniem na powierzchni glonów jednokomórkowych.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)