Filtruj wiadomości
  • Obrady Komisji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

W ostatni piątek w CTTW odbyło się posiedzenie Komisji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW. W trakcie obrad zostały przeanalizowane zgłoszenia, które nadpłynęły w tegorocznej, VII edycji Konkursu. Po wstępnej weryfikacji Komisja przekazała swoje wnioski Kapitule Konkursu. Czekamy do maja na wyniki tegorocznych zmagań uczestników Konkursu.

• Newsletter CTTW nr 1!

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym numerem Newslettera CTTW — publikacji poświęconej ochronie własności intelektualnej i zagadnieniom transferu technologii. Wierzymy, że znajdziecie w nim wiele cennych informacji oraz inspirujących treści dotyczących innowacji i rozwoju naukowego.

• 23.01.2024

EIT Food Seedbed Incubator - rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia

Do 19 lutego 2024 r. trwa rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia innowacyjnej przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej, EIT Food Seedbed Incubator 2024. Program wspiera osoby, które mają pomysły na założenie firm typu start-up/spin-off w obszarach związanych z sektorem rolno-spożywczym albo już prowadzą takie firmy.

• 17.01.2024

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Wyjedź na Międzynarodową Wystawę Wynalazków w Genewie. Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

• Jak rozwijać, chronić i komercjalizować technologie lekowe na UW?

W Centrum Transferu Technologii i Wiedzy (CTTW) po raz pierwszy przygotowaliśmy poradnik dla naukowców pracujących nad technologiami lekowymi. Jest to pewnego rodzaju przegląd dobrych praktyk w świecie farmacji z perspektywy naukowca i innowatora. Autorem publikacji jest nasz Broker Technologii — Rafał Orłowicz-Murawski.

• XV edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

W tym roku, po raz 15 wyróżnione i nagrodzone zostaną ambitne i innowacyjne osoby. Do 15 września br. trwa nabór do konkursu Innowator Mazowsza, w którym mogą wziąć udział Innowacyjne Firmy z sektora MŚP, które działają na terenie województwa mazowieckiego oraz Innowacyjni Naukowcy, których przedmiotem rozprawy doktorskiej, przygotowanej lub obronionej w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na Mazowszu, są innowacyjne rozwiązania. Pula nagród to 118 000 zł w każdej z kategorii.

• Finał VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW

Już dziś o godz. 18:00 rozstrzygnięta zostanie VI edycja Konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego, którego współorganizatorem jest Uniwersytecki Ośrodek Transfer Technologii UW. Konkurs organizowany jest z myślą o absolwentach, studentach, doktorantach oraz pracownikach UW, którzy wcielili się w rolę przedsiębiorców-innowatorów kształtujących rynek pracy, realizujących swoje twórcze pomysły.

• Trwa nabór do Akceleratora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Rozpoczął się pierwszy nabór zgłoszeń w ramach nowej inicjatywy NCBR – programu akceleracyjnego Akces NCBR Sp. z o.o. Dla startupów i zespołów naukowych planujących ich założenie zaplanowano trzy etapy wsparcia, którego łączna suma może wynieść nawet 1 milion złotych.

• VI edycja konkursu Przedsiebiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego

Trudno byłoby wymienić, czym w swoim zawodowym życiu zajmują się absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jednak cała grupa w społeczności UW, która zaangażowana jest w prowadzenie własnej firmy czy fundacji. Właśnie do takich osób skierowany jest konkurs.

• Rekrutujemy do programu stażowego "Pan-European Seal Programme"

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych rozpoczynamy się rekrutację wewnętrzną do programu "Pan-European Seal Programme" w edycji 2023/2024 organizowanego przez dwie instytucje tj.: EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) oraz EPO (Europejski Urząd Patentowy), których partnerem po raz 4 jest Uniwersytet Warszawski.