-
10.02.2023
Uniwersytet Warszawski - Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zaprasza do złożenia oferty na usługę przygotowania siedmiu analiz rynku z szacowaniem wartości
Uniwersytet Warszawski - Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zaprasza do złożenia oferty na usługę przygotowania siedmiu analiz rynku z szacowaniem wartości w ramach realizacji Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na Uniwersytecie Warszawskim.
-
25.01.2023
Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr 6/UOTT/2023
Uprzejmie informujemy, że w odpowiedzi na ogłoszenie nr 6/UOTT/2023 zamieszczone na stronie www.uott.uw.edu.pl na usługi przygotowania dziesięciu analiz rynku z dziedziny chemii/biochemii, złożono 2 oferty.
-
11.01.2023
UOTT UW zaprasza do złożenia oferty na usługę przygotowania dziesięciu analiz rynku z dziedziny chemii/biochemii
Zaproszenie do złożenia oferty na usługę przygotowania dziesięciu analiz rynku z dziedziny chemii/biochemii w ramach realizacji Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na Uniwersytecie Warszawskim.
-
05.01.2023
Będzie więcej ekspertyz rynkowych dla rozwiązań z UW
W ostatnich dniach nawiązaliśmy współpracę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych. Dzięki niej eksperci z Wydziału będą wspomagać nasz zespół brokerów w prowadzeniu analiz rynkowych na potrzeby komercjalizacji rozwiązań i technologii powstających na UW.
-
Nowy program Fundacji MIasto ma obniżyć koszty dodatkowej edukacji przygotowującej uczniów do matury i egzaminów ósmoklasisty
Fundacja Miasto powołana przez Związek Miast Polskich (ZMP) ułatwia uczniom z całej Polski dostęp do kursów online przygotowujących do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. To dzięki zawartemu porozumieniu Fundacji Miasto, utworzonej przez ZMP, ze spółką spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, Lecturus, która na platformie online Lecturus Junior udostępnia pakiety lekcji z języka polskiego, angielskiego i matematyki.
-
12.09.2022
Grafenowa matryca opracowana na UW ma pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego. Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej.
-
20.07.2022
Na UW wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można ją wykorzystać na wiele sposobów: w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w fundamentalnych badaniach – genetyce, biologii i ewolucji komórki.
-
05.07.2022
Odkryto nową metodę przywracania barw starym obrazom
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.
-
23.02.2021
Bezpłatny program wsparcia innowacyjnej przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej
Trwa rekrutacja do bezpłatnego programu wsparcia innowacyjnej przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej, EIT Food Seedbed 2021. Program realizuje EIT Food, konsorcjum składające się z przedsiębiorstw, ośrodków badawczych oraz uniwersytetów, zorganizowane w ramach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), organu Komisji Europejskiej.
-
19.01.2021
Mechanizm biologiczny może pomóc zabezpieczać różne powierzchnie przed osadzaniem się na nich bakterii wodnych
Na Uniwersytecie Warszawskim prowadzone są badania dotyczące naturalnych mechanizmów biologicznych, które powstrzymują bakterie wodne przed ich osadzaniem na powierzchni glonów jednokomórkowych.