Będzie więcej ekspertyz rynkowych dla rozwiązań z UW

05.01.2023 UOTT UW Współpraca

Będzie więcej ekspertyz rynkowych dla rozwiązań z UW

W ostatnich dniach nawiązaliśmy współpracę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych. Dzięki niej eksperci z Wydziału będą wspomagać nasz zespół brokerów w prowadzeniu analiz rynkowych na potrzeby komercjalizacji rozwiązań i technologii powstających na UW.

Współpraca UOTT z WNE to przykład wewnętrznego współdziałania jednostek uniwersyteckich w ramach jednej organizacji. Dlaczego w tym przypadku jest to ważne i cenne? W komercjalizacji badań naukowych wykonanie ekspertyz na wczesnym etapie powstających rozwiązań stwarza znacznie większe szanse na ich wprowadzenie do otoczenia rynkowego Uniwersytetu. Dane z analiz pomagają też przygotować optymalną strategię komercjalizacji i wypracować korzystną pozycję negocjacyjną w sytuacji zainteresowania inwestorów.