Aktualności

Rekrutujemy do programu stażowego "Pan-European Seal Programme"

02.02.2023 Konkursy UOTT UW

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych rozpoczynamy się rekrutację wewnętrzną do programu "Pan-European Seal Programme" w edycji 2023/2024 organizowanego przez dwie instytucje tj.: EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) oraz EPO (Europejski Urząd Patentowy), których partnerem po raz 4 jest Uniwersytet Warszawski.


European Union Intellectual Property Office (EUIPO)

EUIPO Jest to agencja Unii Europejskiej, której głównym zadaniem jest ochrona własności intelektualnej w Europie. EUIPO zajmuje się rejestracją i administrowaniem znaków towarowych i wzorów przemysłowych w ramach Unii Europejskiej, a także udzielaniem informacji i wsparcia dla przedsiębiorców w zakresie ochrony własności intelektualnej. EUIPO współpracuje z innymi agencjami i instytucjami na szczeblu krajowym i międzynarodowym w celu zapewnienia skutecznej ochrony własności intelektualnej w Europie i na świecie.

Staż

Program stażu jest płatny i oferuje wynagrodzenie w wysokości 1200 euro miesięcznie. Staż trwa on 12 miesięcy i odbywa się w Alicante (Hiszpania).

Rekrutacja wewnętrzna UW

Rekrutacja wewnątrz Uniwersytetu Warszawskiego tj. przygotowanie i przesłanie dokumentacji na adres lpieczara@uott.uw.edu.pl kończy się 26.02.2023 r. do godziny 23:59.

Etap 1

Dokumenty wymagane podczas rekrutacji wewnętrznej:

  • CV w języku angielskim, w formacie Europass (Europass Word format);
  • List motywacyjny (w jęz. ang.), wyraźnie wskazujący wybór miejsca stażu (tj. EUIPO) oraz wskazujący obszary zainteresowań kandydata w których chciałby realizować staż (z oferty Urzędu);
  • Skan dokumentu poświadczającego znajomość jednego z języków roboczych (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski) EUIPO na poziomie co najmniej B1;
  • Dyplom ukończenia studiów (co najmniej pierwszego stopnia). Jeżeli studia trwają, dyplom można zastąpić zaświadczeniem z Uczelni/oświadczeniem kandydata o przewidywanym terminie uzyskania dyplomu. Dyplom musi zostać uzyskany przed planowanym rozpoczęciem stażu tj. przed 18.09.2023 r.

Etap 2

Kolejnym etapem (do 28.02.2023 r.) będzie wysłanie do EUIPO, shortlisty kandydatów, którzy przeszli rekrutację wewnętrzną w obrębie Uniwersytetu.

Etap 3

Następnym etapem (do 31.03.2023 r.) będzie wysłanie, przez kandydatów wskazanych przez Uniwersytet, swoich aplikacji za pomocą narzędzia udostępnionego przez EUIPO (https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/traineeships). Przed zakończeniem tego etapu, w przypadku EUIPO, wymagane jest ukończenie przynajmniej jednego z kursów przygotowawczych pod nazwą "EUTM in a Nutshell" i/lub "RCD in a Nutshell", które dostępne są na stronie EUIPO Academy Learning Portal (czas trwania jednego kursu wynosi ok. 4 h).

Kolejne etapy

Kolejne etapy zgodnie z harmonogramem rekrutacji dostępnym w załączonych poniżej tekstu materiałach.

Kursy

European Union Trade Mark (EUTM) in a Nutshell 2019 (Basic level)

(z certifikatem)

Kurs e-learningowy prezentujący podstawowe informacje dotyczące znaku towarowego Unii Europejskiej (EUTM) i działania Urzędu Własności Intelektualnej Unii Europejskiej (EUIPO). Odzwierciedla zmiany legislacyjne, które weszły w życie 1 października 2017 roku.

Składa się z 8 modułów czasie nauki wynoszącym około 4 godziny.

  1. Wartość znaku towarowego;
  2. Czym jest znak towarowy?
  3. Współistnienie znaków towarowych na rynku;
  4. Jak chronić znak towarowy w Unii Europejskiej?
  5. Jak zarejestrować znak towarowy w Urzędzie Własności Intelektualnej Unii Europejskiej (EUIPO)
  6. Sprzeciw i okres wycofania;
  7. Procedura unieważnienia;
  8. Odwołania i procedura.

Rozpocznij kurs teraz EUTM in a Nutshell ->

Registered Community Design (RCD) in a Nutshell 2019 (Basic level)

(z certifikatem)

Kurs e-learningowy, który prezentuje podstawowe informacje na temat systemu Rejestrowanego Wzoru Wspólnotowego (RCD). Zawiera on 7 modułów o czasie nauki wynoszącym około 3,5 godziny.

  1. Korzyści z prawa własności wzoru przemysłowego
  2. Czym jest prawo własności wzoru?
  3. Wymagania dla prawa własności wzoru
  4. Uzyskiwanie prawa własności wzoru w Europie
  5. Jak zarejestrować wzór przemysłowy w EUIPO
  6. Procedura unieważnienia
  7. Procedura odwołania.

Kurs kończy się wydaniem certyfikatu.

Rozpocznij kurs teraz RCD in a Nutshell - >


EPO (EPO Pan-European Seal Young Professionals Programme)

EPO to międzyrządowa organizacja, która udziela patentów na całym terytorium Europejskiej Konfederacji Narodów (EPK), co pozwala na ochronę wynalazków w wielu krajach europejskich. EPO jest odpowiedzialne za przetwarzanie i ewaluację wniosków patentowych oraz udzielanie patentów na podstawie europejskiego prawa patentowego. W ten sposób pomaga ono zapewnić innowacyjnym przedsiębiorstwom i wynalazcom ochronę ich pomysłów i wynalazków.

Celem programu EPO Pan-European Seal Young Professionals Programme jest zapewnienie młodym specjalistom w Europie możliwości rozwoju ich umiejętności w zakresie własności intelektualnej i patentów. Program oferuje szkolenia i warsztaty oraz możliwość networkingu z innymi młodymi specjalistami i ekspertami w branży.

Staż

Program stażu jest płatny. W przypadku EPO istnieje możliwość wydłużenia staży do 3 lat. Wygrodzenie: ok. 2 000,00 € netto/miesiąc w pierwszym roku, które wzrasta do ok. 3 000,00 € netto/miesiąc w drugim i trzecim roku. Możliwe miejsca odbywania stażu Monachium/Haga/Wiedeń/Berlin/Bruksela.

Rekrutacja wewnętrzna UW

Rekrutacja wewnątrz Uniwersytetu Warszawskiego tj. przygotowanie i przesłanie dokumentacji na adres lpieczara@uott.uw.edu.pl kończy się 26.02.2023 r. do godziny 23:59.

Etap 1

Dokumenty wymagane podczas rekrutacji wewnętrznej:

  • CV w języku angielskim,
  • List motywacyjny (w jęz. ang.), wyraźnie wskazujący wybór miejsca stażu (tj. EPO) orz wskazujący obszary zainteresowań kandydata, w których chciałby realizować staż (z oferty Urzędu);
  • Skan dokumentu poświadczającego znajomość jednego z języków roboczych (angielski, niemiecki, francuski) EPO na poziomie co najmniej B1;
  • Dyplom ukończenia studiów (minimum I stopnia). Jeżeli studia trwają, dyplom można zastąpić zaświadczeniem z Uczelni/oświadczeniem kandydata o przewidywanym terminie uzyskania dyplomu. Dyplom musi zostać uzyskany przed rozpoczęciem stażu tj. przed 15.09.2023 r.

Etap 2

Kolejnym etapem (do 28.02.2023 r.) będzie wysłanie do EPO, shortlisty kandydatów, którzy przeszli rekrutację wewnętrzną w obrębie Uniwersytetu.

Etap 3

Następnym etapem (do 15.03.2023 r.) będzie wysłanie, przez kandydatów wskazanych przez Uniwersytet, swoich aplikacji za pomocą narzędzia udostępnionego przez EPO.

Kolejne etapy

Kolejne etapy zgodnie z harmonogramem rekrutacji dostępnym na stronie (zakładka timeline) - https://www.epo.org/learning/materials/pan-european-seal.html


pan_europan_seal_logo_2023_new_rgb.png

Pliki do pobrania

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)

Zapisano