4 lutego 2025 roku w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli UW z dr Agatą Wancio, zastępcą Dyrektora Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W spotkaniu uczestniczyli także naczelnicy Wydziałów Polityki Innowacyjności z tego samego departamentu.
Centrum Biotechnologii i Bioprodukcji, nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, ma na celu wspieranie rozwoju startupów i małych oraz średnich przedsiębiorstw (MŚP). Dzięki ułatwionemu dostępowi do finansowania, infrastruktury badawczej oraz kluczowych regulacji rynkowych, inicjatywa ta ma na celu skuteczniejsze wprowadzanie innowacyjnych produktów na rynek oraz zwiększenie konkurencyjności europejskiego przemysłu.
Zapraszamy do udziału webinarze pod tytułem „Wyzwania, przed którymi stanie Polska w budowie elektrowni jądrowych”, który odbędzie się 30 stycznia 2025 roku. W wydarzeniu udział wezmą uznani eksperci w dziedzinie energetyki jądrowej — Dr. Andrew C. Kadaka, był Prezesa i dyrektora generalnego Yankee Atomic Electric Company oraz profesor praktyki w dziedzinie inżynierii jądrowej na MIT, oraz Dr. Briana McDonalda, czołowego inżyniera i wiceprezesa w Exponent Inc.
Coraz częściej we wnioskach projektowych należy wiarygodnie uzupełnić Background IP. To pokazuje, jak ważne jest dokumentowanie powstającej w trakcie pracy naukowej własności intelektualnej.
"Fakt utworzenia nowego podmiotu daje różne plusy nie tyle nam, założycielom i współwłaścicielom spółki, ale również uczelni i naszym studentom" - dr. Michał Starski, prodziekan ds. finansowych Wydziału Archeologii UW, współzałożyciel spółki spin-off Inarcheo Sp. z o.o.
Według rankingu „Top Marka” przygotowanego przez magazyn „Press” i „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” Uniwersytet Warszawski to najsilniejszy w Polsce brand w sektorze uczelni.
Za nami 16-ta Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, współorganizowana przez CTTW UW.
21 i 22 listopada br. odbywa się 16-ta Konferencja PACTT. To bodaj najlepsza okazja do zdobycia najnowszych informacji na temat uwarunkowań, w jakich realizowane są procesy komercjalizacji badań naukowych.
Dzisiejsza Rzeczpospolita opublikowała artykuł o odkryciu prof. dr hab. Wojciecha Grochali z Centrum Nowych Technologii UW. Chodzi o prostą metodę syntezy soli zawierającej dwuwartościowe srebro.
Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w XXII edycji Nagrody wyłoniła 21 nominowanych. W tym gronie znalazła się firma zgłoszona przez Uniwersytet Warszawski – Fluence Technology.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)